Käsipallikoondise treeneripingil uus mees

Martin Noodla.

FOTO: Sille Annuk

Eesti meeste käsipallikoondise peatreenerina jätkab Rein Suvi, kellega sõlmiti leping 2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjaks. Lisaks saab koondis ühe uue abitreeneri.

«Mul on usk endasse ja meeskonda,» tõi alates 2014. aastast koondise eesotsas olnud Suvi välja jätkamise põhjuse. «Eelmises valiktsüklis jäi meil potentsiaal realiseerimata.»

Eesti koondis alustab 2020. aasta EM-valiksarja esimesest ringist, kus vastasteks Türgi ja Kosovo. Meeskonnad peavad käimasoleva aasta novembrist kuni järgmise aasta jaanuari keskpaigani kohalesõitudega kaheringilise turniiri, millest pääseb edasi vaid võitja.

«Võtame päeva korraga,» lausus Suvi. «Kõigepealt üritame kokku saada võimalikult hea koosseisu ja kui suudame meeste võimekuse ära kasutada, siis peaksime ka edasi pääsema.»

Suvi abilisteks saavad Audentese noori juhendav Martin Noodla ning esiliigaklubi Tartu Ülikool/Glassdrive’i eestvedaja Priit Allikivi, kes oli selles ametis ka varem. Koondise senine teine treener Jaanus Rätsep loobus ise tööst. «Noodlal on kogemusi ning välismaal mängides ja treenides nägi ta asju kõrvalt,» sõnas Suvi. «Noodla on hea suhtleja, kes aitab meeskonnal emotsiooni tõsta.»

Tagasi üles