Legendaarse Berliini maratoni võit läks Etioopiasse, parim eestlane sai 70. koha

Siim Kaasik
Berliini maraton
Berliini maraton Foto: MARKUS SCHREIBER/AP

Täna joosti järjekorras 43. Berliini maratoni, kus tänavu oli stardis koguni 102 eestlast.

Maratoni võitis Etioopia esindaja Kenenisa Bekele, kes lõpetas ajaga 02:03.03, sealjuures maailmarekordist (2:02.57) jäid puudu vaid mõned sekundid. Teisena finišeeris keenialane Wilson Kipsang (02:03.13) ja kolmanda koha sai teine Keenia mees Evans Chebet (02:05.31).

Eestlastest sai parima koha Ivar Ivanov, kes lõpetas 70. kohaga ja ajaga 02:28.35.

Kõiki maratoni tulemusi saab vaadata maratoni kodulehelt; meeste tulemused on nähtavad siin ja naiste omad siin.

Berliini maraton on üks kuuest maratonist, mis kuulub maailma suurmaratonide sarja. Berliini maratoni rekord joosti 2014. aastal, kui keenialane Dennis Kipruto Kimetto läbis distantsi 2:02.57ga. Tegemist on ka kehtiva maailmarekordiga. Naiste rajarekord kuulub 2005. aastast olümpiavõitjast jaapanlannale Mizuki Noguchile (2:19.12).

Eelmisel aastal lõpetas maratoni 36 848 jooksjat, kellest 27 917 olid mehed ning 8929 naised. Esimesel Berliini maratonil, mis joosti 1974. aastal, osales 224 jooksjat. Aegade jooksul on Berliinis püstitatud tervelt kümme maratoni maailmarekordit.