Timo Sild sai väärtusliku teise koha

Timo Sild
Timo Sild Foto: Sander Lembra

Tugevatasemelisel rahvusvahelisel orienteerumisvõistlusel, Cesise lähedal toimuval Euromeetingul joosti täna tavarada. Mägine maastik nõudis eelkõige head füüsilist vastupidavust ja nutikaid teevalikuid pikkadel etappidel.

Meeste 14,5 km rajal olid kaks parimat täpselt nagu päev varem lühirajalgi prantslane Frederic Tranchand (1:27.24) ja Timo Sild (1:30.09). Kolmandaks tuli teine Prantsusmaa koondislane, Lucas Basset, kes kaotas hõbemedalistile vaid 11 sekundiga, aeg 1:30.20.

Timo Sild: «Jään oma jooksuga üsna rahule. Väiksemaid vigu tuli ette nii minul kui konkurentidel, kuid otsustavaks sai täna Tranchandi kiire jooks. Paistab, et ta on heas vormis.»

Väga hea jooksu tegi ka Sander Vaher, kes lõpetas kaheksanda kohaga, aeg 1:32.54. Teiste eestlaste kohad 74 mehe seas: 24. Peeter Pihl (1:39.06), 31. Kristo Heinmann (1:44.00), 46. Andres Saetalu (2:07.51).

Naiste 10,1 km rajal kordasid samuti eilset kaksikvõidu soomlannad Marika Teini (1:15.05) ja Sari Anttonen (1:16.37). Kolmas oli prantslanna Isia Basset (1:17.52). Eestlannadest oli taas parim Annika Rihma, kes lõpetas kaheksanda kohaga, aeg 1:20.49.

Annika Rihma: «Jäin tänase jooksuga rohkem rahule kui eilsega. Soomlannad on heas minekus, ise olen seadnud endale siin peaeesmärgiks saada hea korralikult tuttavaks antud maastikutüübiga. Hooaeg on minu jaoks tegelikult lõppenud ja kõrgeid kohti sellel võistlusel ma püüdma ei ole tulnud.»