Jäähoki maailmakarika turniiril jõudis esimesena finaali Kanada koondis, kes oli poolfinaalis 5:3 parem Venemaast.

Kodupubliku ees mängiv Kanada võitis avakolmandiku seisuga 1:0, kui kaheksandal minutil skooris Sidney Crosby. Teisel kolmandikul tõi esmalt Nikita Kutšerov üheksandal minutil tabloole viigiseisu ning 17. minutil asus Venemaa omakorda Jevgeni Kuznetsovi väravast 2:1 juhtima. Kanadal oli aga vastus kohe olemas - värava viskas Brad Marchand ja nii lõppes teine kolmandik 2:2 viigiga.

Marchand alustas viimast vaatust sealt, kus pooleli jäi, ning viskas kolmanda kolmandiku teisel minutil oma teise värava poolfinaalis. Corey Perry ja John Tavaresi väravate järel oli Kanada asunud kümne minuti järel juba 5:2 ette. Venemaa poolt vastas veel ühe väravaga Artemi Panarin, kuid see oli venelastele vaid väikeseks lohutuseks, sest lõpuvile kõlades oli tablool Kanada 5:3 edu ja nii pääsesid finaali just nemad.

Teises poolfinaalis on omavahel vastamisi Rootsi ning Euroopa koondised.