Galerii: Puustal kulus Läänemere ületamiseks 14 tundi

Pühapäeva hommikul kell 7.37 Rootsist startinud Ingrid Puusta jõudis kell 21.25 Saaremaale Türju lähedale. Rohkem kui 185 kilomeetri pikkuse teekonna läbis eestlanna surfates ligi 14 tunniga.

«Eriti raskelt läksid viimased tunnid, Ingrid oli nii väsinud ning tahtis katkestada, aga motiveerisime teda ja suutsime surnud punktist üle saada. Oleme kõik üliõnnelikud,» ütles BNS-ile treener Jaak Lukk, kellelt pärineb ka Läänemere ületamise idee.

Nõrga tuule tõttu tuli Puustal keset sõitu lauda vahetada ja Formula asemel jätkata olümpiavarustusse kuuluva RS:X lauaga. Sellist ultradistantsi üle Läänemere pole läbinud veel ükski naine ning ka Puustat on nädala jooksul ebaedu saatnud – kord streikis kaater, kord polnud tuult. Pikal meresõidul turvas Puustat saatekaater, mille meeskonnas olid koduklubi Noblessneri jahtklubi purjetamiskooli treenerid Jaak Lukk, Matthew Rickard, Ainar Annus ja Marek Peet.

Puusta ultrapika retke eesmärk oli toetada puuetega inimeste purjetamisvõimalusi. Kuni eilseni oli kõigil võimalik erivajadustega inimeste spordivõimaluste parandamiseks oma panus anda.

Tagasi üles