Hea uudis: suur jäähoki jõuab detsembris Eestisse

Riia Dinamo mängijad.

FOTO: SCANPIX

Detsembri alguses toimuvad Tallinnas, Tondiraba jäähallis kaks Läti
professionaalse jäähokiklubi Riia Dinamo kodumängu Kontinentaalses Jäähokiliigas (KHL).

Reedel, 2. detsembril kell 19:30 võõrustab Riia Dinamo valitsevat Gagarini karikavõitjat Magnitogorski Metallurgi ning pühapäeval, 4. detsembril kell 17:00 Tšeljabinski Traktorit.

KHL-i mängud korraldatakse Tallinnas KHL-i, Riia Dinamo, Hokiklubi Tallinna ja Eesti Jäähokiliidu vahelises koostöös.

Hokiklubi Tallinn juhatuse liige Heino Enden selgitas, kuidas suured mängud Eestisse jõuavad. «Mul on väga hea meel, et Riia Dinamo juhatus nõustus need kaks mängu Liepajast Tallinnasse üle tooma. Kõikidel Tallinna ja Eesti jäähokifännidel avaneb suurepärane võimalus näha KHL-i tippmeeskondi oma kodumaal. Tegime kahe KHL-i mängu Tallinnasse toomisel tõsise jõupingutuse. Loodan siiralt, et need kaks kohtumist tõestavad Tallinna ja Tondiraba jäähalli suutlikkust maailmatasemel jäähokiürituste korraldamisel ning Tallinna meeskond osaleb peagi KHL-is,» rääkis Enden.

Eesti Jäähokiliidu president Rauno Parras lisas, et tegemist on Eesti jaoks ajaloolise hetkega. «Kogu Eesti jäähoki kogukonna nimel on mul suur au tervitada Tallinnas Riia Dinamot ja KHL-i meeskondi! Sellest saab kogu Eesti spordi jaoks ajalooline hetk, mis kindlasti innustab paljusid poisse ja tüdrukuid jäähokit mängima. Kaks Tallinnas peetavat KHL-i mängu koos sinna juurde kuuluva erakordse õhkkonnaga aitavad Eesti Jäähokiliidul seda vahvat spordiala meie riigis tutvustada,» kinnitas Parras.

Kontinentaalne Hokiliiga (KHL) asutati 2008. aastal. Tänavusel hooajal mängivad KHL-is 29 klubi Venemaalt, Valgevenest, Kasahstanist, Lätist, Soomest, Slovakkiast, Horvaatiast ja Hiinast.

KHL jaguneb Ida ja Lääne konverentsiks ning neljaks divisjoniks, mis kannavad kuulsate vene hokimängijate ning treenerite Vsevolod Bobrovi, Anatoli Tarassovi, Valeri Harlamovi ja Arkadi Tšernõšovi nimesid.

Läti profiklubi Riia Dinamo taasasutati 2008. aastal ning mängib KHL-is alates liiga loomisest hooajal 2008/2009. Meeskond kuulub Läänekonverentsi Bobrovi divisjoni.

Tagasi üles