Postimehe otsepilt: tiitlikaitsjal Pärnul TTÜ-ga probleeme ei tekkinud
Mäng läbi!

Tiitlikaitsja Pärnu alistas võrkpalli Balti liiga avamängus TTÜ 3:0 (18, 16, 25). 

Pärnu resultatiivseim oli 16 punkti toonud Edvarts Buivids, Taavet Leppik toetas meeskonda kümne silmaga. TTÜ parim oli kaheksa punkti kirja saanud Dmitri Korotkov. 

Pärnu järgmine mäng Balti liigas toimub juba homme, kui Pärnu spordihallis võõrustatakse täna 3:0 Järvamaast jagu saanud Tallinna Selverit.

Tiitlikaitsja Pärnuga toimusid suured muudatused

Tiitlikaitsjale Pärnule oli eelmise aasta esikoht alles esimene selle liiga võit ja kahtlemata tahetakse sellele lisa. Peatreener Avo Keel lükkab favoriidikoorma alati enda õlult ära ja kuigi meeskonnas toimusid kahe hooaja vahel tõesti väga suured muudatused, kuulub Pärnu ikka igas liigas medalinõudlejate sekka.

«Mina pole treenerina nii suuri muudatusi meeskonnas kogenud,» sõnas Keel mängijate vahetumise kohta. Lahkusid Martti Keel, Andrus Raadik, Kardo Kõresaar (lõpetas karjääri), Timo Tammemaa, Jaanus Nõmmsalu (lõpetas karjääri), Gilbert Bergštein. Asemele on tulnud viis noort mängumeest, kolm lätlast (kaks Läti koondislast – temporündaja Toms Švanš ja diagonaal Edvarts Buivids – ning Aleksandrs Kudrjašov) ja väliseestlane Sander Rätsep.

«Peame ju neid lätlasi kuidagi paremaks tegema, ei saa nad meie koondisele kuidagi vastu,» lõõpis Keel endale omaselt rahvusmeeskondade viimasele kohtumisele viidates.

«Vara öelda, kuidas meeskond kokku klapib, aga püüame tugevamatele vastu saada, eks umbes detsembriks peaks seisud selgemad olema,» püüdis peatreener favoriidistaatusest kõrvale põigelda. «Seltskond on tegelikult huvitav ja ootan hooaega põnevusega.»

Läti koondislased mõistagi alles liitusid meeskonnaga ja vigastus ei luba mängida ka meeskonna liidril Hindrek Pulgal, kel tekkisid mõnda aega tagasi taas seljaprobleemid. «Hetkel ta korralikult trenni teha ei saa, tegeleb füsioteraapiaga. Ehk selle nädala lõpus saab proovida, aga millal ta mängida saab, on raske öelda, ehk novembris,» rääkis Keel.

Eelmisel hooajal oli Pärnul pidevalt probleeme vigastustega ja ühel hetkel polnud Keelel enam peaaegu üldse vahetusi võtta. Hooaja eel otsis juhendaja mängijaid, keda saab kasutada mitmel positsioonil, ja valik langes TTÜs pallinud Sander Rätsepale, kes on tegutsenud nii nurgaründaja kui ka diagonaalina. Ka diagonaal Buivids on noortekoondises tegutsenud nurgaründajana.

Suurimateks favoriitideks peab Keel Selverit ja Tartut. «Kui Tartu ei saa sel hooajal midagi, siis ma küsiks, millal siis veel. Nende tempoosakond on väga korralik, samuti kanadalasest diagonaalründaja. Ja kuigi koondise juurest tulev Rait Rikberg jääb iga aastaga aina aeglasemaks, annab temagi neile midagi juurde,» õrritas Keel Tartu ja Eesti koondise liberot Rait Rikbergi.

«Ja Selver mängib sisuliselt sama pundiga nagu eelmisel aastal, kõige suurem küsimärk on ukrainlasest sidemees, aga muidu kaua kokku mänginud meeskond,» lisas Keel.

TTÜ eesmärk on areneda

Võrreldes eelmise hooajaga, mille TTÜ lõpetas Saja liigas 10. kohaga, on meeskond veelgi enam koolipoiste tiimiks muutunud. Peatreener Janis Sirelpuu märkis, et keskmine vanus on 19,3. «Konkreetset eesmärki on raske öelda. Loodame kevadel paremat võrkpalli mängida kui praegu. Hetkel on veel palju poisse, kes väga hästi aru ei saa, kuhu nad sattunud on,» kommenteeris Sirelpuu.

Nii nagu eelmisel hooajal on ka sel aastal klubi nimekirjas rannavõrkpallurid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. Tähtsad lahkujad on Madis Pärtel, Siim Ennemuist, Kristjan Jürima, Sander Rätsep. Ühtegi kogenud täiendust ei ole juurde tulnud.

Läti klubidest teevad kaasa Jelgava Biolars, Ozolnieki Poliurs, RTU, Daugavpilsi Ülikool, Jekapbils ja Kuldiga ASK. Leedust osalevad Taurase Flamingo Volley ja Šiauliai Elga-Master Idea-SM.

Tagasi üles
Back