Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Kalamehed ja postitantsijad tahavad olümpiale

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Kalapüügivõistlus. | FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Olümpiamängud on ikka paljude sportlaste ja ka spordialaliitude siht ja nii tuleb pidevalt juurde uusi alasid, kes soovivad maailma suurimast spordipeost osa saada.

Rahvusvaheline kalastamisliit teatas eile, et nad esitasid avalduse pääsemaks 2020. aasta Tokyo olümpiamängudele. Viimati käisid kalastajad olümpial 1900. aasta Pariisi mängudel, kui ala oli kavas mitteametlikult. Osalesid kuuest rahvusest sportlased, kuid toonasest võitjast pole kuskil mingit jälge leida.

Ala katusorganisatsioon kinnitab, et kalastamine annaks olümpiamängudele juurde värvi ja universaalsust, kuna tegemist on üle maailma väga populaarse alaga, vahendab BBC. «Kalapüügiga tegelevad maailmas miljonid inimesed, miks ei peaks see olema esindatud maailma suurimal spordivõistlusel?» ütles rahvusvahelise alaliidu president Ferenc Szalay.

Kõik kinnipüütud kalad lastaks Tokyo olümpial tagasi vette, seega ei tohiks ka loomakaitsega suuri probleeme tulla.

Kriitikud toovad aga vastuargumendina esile, et tulemus sõltub liiga palju õnnest ning pealegi on kalastast väga igav vaadata.

Briti kalamehed on rõõmsad ja näevad vaimusilmas juba medaleid. «Kalastussport on üks suurima harrastajate arvuga alasid Inglismaal. Me oleme üsna edukad, seega kui rääkida medalitest, siis ma usun, et meil läheks olümpial üsna hästi,» ütles nende koondise peatreener Rob Hughes The Mirrori veergudel.

Ta lisas, et kalastamine võib küll tunduda mitte midagi tegemisena, ent tegelikult eeldab harrastajalt korralikku füüsilist võimekust. «Peame valest imidžist vabanema, kalastussport pole laiskade ala. Inglise koondislased jälgivad oma toitumist ja peavad treeningukavast rangelt kinni. Ajame oma asja uhkusega,» kinnitas ta.

Seni on uutest aladest Tokyo mängude kavasse lisatud rulasõit, pesapall/softpall, surfamine, sportronimine ja karate. Ühtegi seni kavas olnud ala uued tulijad välja ei vaheta.

ROK loodab uute aladega suurendada pealtvaatajate arvu ning eriti keskendutakse nooremale põlvkonnale. Tahtjaid on aga veelgi. Näiteks septembris esitas ROKile sooviavalduse saada olümpiaalaks Rahvusvaheline Postitantsu Liit, niisiis on võimalik, et olümpial saab tulevikus näha sedagi ala sportlikus võtmes.

Kõigi uute alade esindajad on lootusrikkad ja usuvad suurde tulevikku. «See on pikk protsess, ent oleme valmis selle läbi tegema. Võib minna mitu aastat, ent võtame väljakutse vastu,» kõlas postitantsijate avaldus.

Tagasi üles