Svendsenile viies võit, Viks sai 43. koha

Priit Viks
Priit Viks Foto: Nordic Focus

Laskesuusatamise MK-etapil USAs Fort Kentis võitis meeste 12,5 km jälitussõidu liidrikohalt startinud norralane Emil Hegle Svendsen, võttes sel hooajal juba viienda etapivõidu.

Svendsen tegi nelja tiiru peale vaid ühe möödalasu ja edestas lõpuspurdiga napilt prantslast Martin Fourcade'i, kes jäi sama ajaga teiseks. Fourcade käis samuti ühel trahviringil.

Kolmandalt kohalt startinud MK-sarja üldliider Tarjei Bø tegi täna kolm möödalasku, kuid säilitas kolmanda koha, kaotades võitjale 1.17,5.

Ainsa eestlasena jälitussõitu pääsenud Priit Viks startis 48. kohalt ja tegi viis möödalasku ning sai 43. koha, kaotades võitjale 5.45,7.

Kokku lõpetas tänase sõidu 54 meest - viis sportlast otsustas mitte startida ning üks mees kaotas liidritele ringiga ja pidi rajalt lahkuma.

Tulemused:

1. Emil Hegle Svendsen (Norra) 35.46,0 (1 möödalask)

2. Martin Fourcade (Prantsusmaa) +0,0 (1)

3. Tarjei Bø (Norra) +1.17,5 (3)

4. Michal Slesingr (Tšehhi) +1.22,0 (3)

5. Carl Johan Bergman (Rootsi) +1.23,2 (0)

6. Christoph Sumann (Austria) +2.10,4 (3)

-

Viks on 0,7 km peal tõusnud 45. kohale, kaotust liidrile 2.19,0 ehk siis üks sekund on juurde tulnud

-

See tõus tuli tänu sellele, et eest kolm meest ei startinud. Ühtekokku otsustas tänasest võistlusest loobuda viis meest

-

Teiseks tõuseb samuti kõik märgid tabanud Fourcade, kaotades Svendsenile 9,7 sekundit

-

Bø tabab samuti kõik märgid ja hoiab kolmandat kohta, kuid kaotab Fourcade'ile 48 sekundit

-

Bø tabab samuti kõik märgid ja säilitab kolmanda koha, kaotust Svendsenile 52,6 sekundit

-

Äsja jõudis tiiru ka Fourcade, kes peab nüüd kõik tabama, et esikoha eest võidelda

-

26. kohalt startinud Carl Johan Bergman tabab kõik märgid, ta tabas täna kõik 20 märki!

-

Bø läheb siiski kolmandaks, kaotades Svendsenile 1.11,6, Bergman kaotab neljandana 1.17,9

-

Svendsen ja Fourcade sõidavad täiesti koos, 10,7 km peal on nende vahe vaid 0,6 sekundit