Võimas Embrich ja esikohaväärilised varunaised

Tallinna Mõõga naiskonnavõistlus.

FOTO: Sander Ilvest

Kuigi paljud Eesti vehklemisnaiskonnaga seotud inimesed rõhutasid, et asendamatuid pole ning kõik peavad oma koha eest võitlema, on Irina Embrichita võimatu Eesti naiskonda ette kujutada. Hooaja esimesel MK-etapil ei löönud tema esinumbri staatus kordagi kõikuma ning õnneks ei pea 36-aastane naine veel ka tippspordist loobumise plaane. Augustis kaugel Brasiilias lõppenud olümpiatsükkel on unustatud ning pärast lühikest puhkust on suutnud ta end kiiresti vormi viia.

Tellijale

Mõistagi mitte veel päris tippvormi, kuid MK-etapil individuaalselt kolmanda kohani küündimiseks ja naiskonna võiduni vedamiseks piisavasse konditsiooni. «Ma ei saa isegi aru, et juba on uus hooaeg alanud, kõik on kulgenud ühes rütmis,» rääkis Embrich laupäeval, pärast turniiri Tallinna Mõõk poolfinaalis kaotamist. «Võib-olla olen nii kõvasti kogu selle asja sees, et ei oskagi enam välja tulla.»

Esimest korda naistele korraldatud Tallinna Mõõga individuaalturniiril liikus Embrich näiliselt suurema vaevata poolfinaali, kus tuli alla vanduda esinumbrina turniiri alustanud venelannale Tatjana Logunovale. Kaheksandikfinaalis oli sama vastase otsa komistanud ka Katrina Lehis. Logunova krooniti ka turniiri võitjaks.

Tagasi üles