Karmen Lepp püstitas 24 tunni jooksu EMil Eesti rekordi

Jooksmine.
Jooksmine. Foto: SCANPIX

Seitsmeliikmelisest Eesti ultrajooksjate koondisest noorim, 23-aastane Karmen Lepp, püstitas 22.-23. oktoobril Prantsusmaal Albis toimunud 24-tunni jooksu Euroopa meistrivõistlustel Eesti naiste rekordi, läbides ööpäevaga 173,319 kilomeetrit. Varasem Eesti tippmark 170,493 km kuulus Heleen Vennikase nimele, mille ta jooksis 2013. aastal.

Eesti rekord andis Karmen Lepale ultrajooksu EMIl 77 naise konkurentsis 50. koha. Raili Rüütel sai 66. koha tulemusega 132,412 km ja Heleen Vennikas 73. koha 109,171 kilomeetriga, kirjutas jooksuportaal.ee.

«Aitasime kõik Karmenit. Ta oli väga tubli, sest jooksis esimese 12 tunniga juba 100 kilomeetrit täis. Lõpus jooksime temaga koos ja pakkusime talle kõike. Kogu Eesti tiimiga panustasime Karmeni tulemuse peale,» ütles ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele Eesti ultrajooksu koondise juht Heleen Vennikas.

24-tunni jooksu Euroopa meistritiitli võitis rootslanna Maria Jansson 250,647 kilomeetriga, mis on uus Euroopa rekord. Kaks järgmist medalit kuulusid Poola ultrajooksjatele – hõbemedal Patrycja Bereznowskale Poola rekordiga 241,633 kilomeetrit ja pronks Agata Matejczukile isikliku rekordiga 232,285 kilomeetrit.

Eesti meestest osutus parimaks Cris Poll, kes sai 51. koha tulemusega 201,064 kilomeetrit. Mart Maasikrand lõpetas 62. kohal 189,717 kilomeetriga, Toomas Unt 68. kohal isikliku rekordiga 182,690 kilomeetrit ja Peeter Vennikas 91. kohal 81,811 kilomeetriga. Kokku sai tulemuse kirja 94 meest. 24-tunni jooksu Euroopa meistriks krooniti britt Dan Lawson riigi rekordiga 261,843 kilomeetrit. Teine koht läks tšehhi ultrajooksjale Ondrej Velickale isikliku rekordiga 258,661 kilomeetrit ja kolmas koht prantslasele Stephane Ruelile samuti isikliku rekordiga 257,296 kilomeetrit.