Postimehe otsepilt: ajalugu teinud Kohila sai Meistrite liigas napi kaotuse

Võrkpalli Euroopa Meistrite liigas alustas täna teise eelringi mänge Kohila naiskond, kes oli avaringis kahe mängu kokkuvõttes jagu saanud Montenegro naiskonnast Bari Lukast. Teises ringis kohtutakse Serbia klubi Belgradi Vižuraga, Eestis toimunud avamängu võitis Belgradi naiskond 3:2.

Kohtumise avageimi võitis Vižura 25:13, teises geimis oli Kohila parem 25:16, kolmas geim läks omakorda 25:14 külalistele, neljandas oli parem taas Kohila 25:17. Otsustava geimi võitis aga Belgradi klubi 15:9.

Korduskohtumine Belgradis peetakse laupäeval, 5. novembril. Meistrite liigas pääseb edasi klubi, kes kogub kahe mängu kokkuvõttes rohkem punkte. Nagu võrkpallis ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe punkti. Kaotaja jaoks jätkub eurohooaeg astme võrra madalamal ehk CEV Cup sarjas.

Kohila naiskond alistas Meistrite liiga avaringis Bari Luka kodus 3:1 ning võõrsil 3:2. Tegemist oli ühtlasi mainekas klubisarjas Eesti võistkondade esimeste võitudega.

Seekordne vastane on aga veidi teisest puust. «Serbia on võrkpallimaailma absoluutne tippriik ja Vižura naiskonna näol on paljuski tegemist kasvulavaga Serbia koondisele. Nad on noored, pikad, andekad ja tehniliselt head mängijad, kellest paljud on omaealiste Serbia koondisi esindanud,» sõnas Kohila naiskonna peatreener Peeter Vahtra.

Hoolimata algava seeria tulemusest, on Kohila endale sel hooajal garanteerinud vähemalt kuus euromängu. «Oma eesmärgi oleme täitnud ja kaotada ei ole meil midagi. Hea mänguga saavutatud punkt, geim, rääkimata mänguvõidust, on meile suur samm edasi. Neis kohtumistes ei esinda me ju vaid ainult Kohilat, vaid laiemalt võttes ka Eesti naiste võrkpalli. Läheme endast igatahes kõike andma,» sõnas Vahtra.

Tema sõnul peab Kohila edukaks esinemiseks kindlasti hästi käima saama oma servi, näitama hingestatud kaitse- ja üldmängu ning oma rünnakutel targalt tegutsema.