K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kahevõistlejad ootavad üle aastate parimat hooaega

Kadi Parts
Facebook Twitter
Comments
Kristjan Ilves.
Kristjan Ilves. Foto: NordicFocus

Kahevõistlejate treeningettevalmistus ning suviste võistluste tulemused lubavad oodata edukat võistlusperioodi, Tehvandi suusahüppemäe täiendus parandab treeningute kvaliteeti ja Otepääl toimuv kontinentaalkarikasarja etapp toob ala parimad koju kätte.

Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane sõnul on Eesti kahevõistlus hakanud uuesti suusamaailmas pildile tõusma. «Kristjan Ilvese ja Han Hendrik Piho eelmise hooaja punktikohad maailmakarikasarjas, mis tõid Eestile sarjas võistlemiseks lisakoha ja noorte kahevõistlejate medalid rahvusvahelise suusaliidu (FIS) noortesarjas annavad põhjuse jälgida sel hooajal kahevõistlust senisest suurema tähelepanuga. Ka Eesti Suusaliit on panustamas kahevõistluse arendamisse - 2017. aastal korraldame Tehvandil kontinentaalkarikasarja etappi ning 2018. aastal toome Eestisse esmakordselt kahevõistluse maailmakarikasarja etapi, see kõik peaks andma hoogu juurde Eesti kahevõistluse taastulemisele,» lausus Laane.

Kahevõistluse alakomitee juht Ago Markvardt tunnustas koondislasi, kes sel hooajal tegid oma põhilise treeningettevalmistuse Eestis. «Hea meel on näha ka vendi Pihosid Tehvandil treenimas. Kõik poisid tunduvad olevat leidnud omale sobiva rütmi – seda oli näha septembris toimunud Eesti meistrivõistlustel, kus kolm koondislast mahtusid finišis 21 sekundi sisse. Omalt poolt oleme senisest rohkem panustamas treeningettevalmistuse kvaliteedi tõstmisele, panustades nii taustajõudude professionaalsusesse, kui ka treeningvahenditesse – sel sügisel valminud Tehvandi suusahüppetorni külmutusega rada lubab treenida kevadel ja sügisel senisest kauem ning kvaliteetsemalt,» sõnas Markvardt.

Suviste võistluste parima tulemuse sai kirja Kristjan Ilves, kes kahevõistluse suve GP etapil teenis 12. koha, mis on ka Ilvese senise sportlaskarjääri parim tulemuse. FIS Youth Cupi medaleid teenisid noored kahevõistlejad Annemarii Bendi, Triinu Hausenberg ja Andreas Ilves, kes lähevad talveperioodil püüdma ka sarja üldarvestuse medaleid.

Kahevõistlejate võistlushooaeg algab novembri lõpus maailmakarikaetapiga Rukal. Kontinentaalkarikasari, millest võtavad osa ka nooremad kahevõistlejad, stardib detsembri keskpaigast Klingenthalis ning esimene talvine FIS Youth Cupi etapp toimub jaanuaris Harrachovis ning sellest võtavad osa ka Eesti kahevõistluse tüdrukud. Kahevõistluse Eesti võistluskalendri tipphetk saabub 21. ja 22. jaanuaril Tehvandil, kui toimub kontinentaalkarikasarja etapp. Eesti võõrustab kontinentaalkarikasarja etappi juba teist korda ning sel korral on peakorraldajaks Jaak Mae. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles