Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Taas MMil, sihiks koht esikuuikus

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti koondis kodusel valikturniiril. Esiplaanil Andreas Wõiduma. | FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kui sportmängudes on väikeriikidel tiitlivõistlustele jõudmine ülimalt keeruline, siis saalihokis on Eesti meeste koondis osalenud kõigil kümnel seni peetud finaalturniiril. Seni parim koht on seitsmes (2010. aastal – M. G.). Viimati saadi kaheksas koht ja peatreener Argo Kungla loodab Läti pealinnas peetavalt turniirilt senisest veelgi paremat tulemust.

Lõppenud nädalavahetusel peeti kaks viimast kontrollmängu Soome meistriliigaklubi Steelersiga ning eile teatas peatreener esialgse koondislaste nimekirja. 18 mehe seas on ka kõik senised põhitegijad.

«Kõik, keda tahtsin, on tulemas ja hetke koosseis on minu peatreeneriaja tugevaim. Nende nädalate jooksul võib keegi muidugi veel mingi vigastusega ära langeda, aga praegu tundub asi hea. Vigastusega on hädas üks põhimees, Rootsis mängiv Victor Öberg. Aga ta on juba trennidega alustanud ja loodetavasti saab MMil mängida. Sel turniiril sõltubki meie jaoks palju sellest, mil määral vigastused segama hakkavad,» sõnas juhendaja.

Rahvusmeeskonna koosseis on eriline, sest seal on mitu väliseestlast või Eesti taustaga Soomes või Rootsis kasvanud mängijat. Veebruaris peetud kodusel valikturniiril osalesid neist Öberg, Patrik Kareliusson, Jonas Thomsson, Patrik Markus, Andreas Wõiduma, Marek Õige, Roman Pass. Finaalturniirile sõitev lõplik koosseis selgub järgmisel nädalal.

Kungla ütleb, et võrreldes koduse valikturniiriga ta koosseisus palju muutma ei hakka. «Teine ja kolmas viisik on praegu kindlasti tugevamad, kui on varasemalt olnud. Ainus otsustamiskoht on see, kas võtta mõni noorem mees või pigem kogenenum. Ilmselt kaldun teise variandi poole, sest MMil kasutan kõiki mehi ja ei saa kedagi niisama pingile jätta. Oleme nii tugevad, kui on meie kõige viimane mängija,» rääkis Kungla.

Eesti koondise eesmärk on senine parim saavutus ehk seitsmes koht üle lüüa. A-alagrupis on Eesti vastasteks Soome, Šveits ja Saksamaa. Saalihoki maailmas on kaks suurjõudu – Rootsi ja Soome, neist esimene on senipeetud kümnest MMist võitnud kaheksa, teine kaks. Medalit soovib ka Šveits, kes on saanud ühe MM-hõbeda ja neli pronksi. Tšehhil on MMilt ette näidata kolm medalit: üks hõbe ja kaks pronksi.

Soome on omaette klassist ja neist Eesti meeskonna jaks üle ei käi. Kungla sõnul sõltub palju kahest esimesest mängust. «Eesmärk on Šveitsile kõvasti hambaid näidata ja Saksamaa peaks olema meie tasemel meeskond. Kahest esimeses mängust oleneb väga palju,» vaatas Kungla neile kohtumisele ette.

Süsteem on selline, et A- ja B-grupi kaks esimest jõuavad otse veerandfinaali. Nende gruppide kolmanda ja neljanda koha meeskonnad ning C- ja D-grupi esimese ja teise koha meeskonnad mängivad play-off’is.

«Ütleme siis nii, et koha mõistes on eesmärk senine parim tulemus üle lüüa ja jõuda kuue hulka.» MMile pääsesid peale mainitute veel järgmised koondised: korraldajana tagas koha Läti, lisaks Taani, Tšehhi, Norra, Slovakkia, Poola, Austraalia, Singapur, Tai, USA, Kanada, Austraalia.

Mõeldes alagrupiturniirist kaugemale, usub Kungla, et kõige ebamugavamad võimalikud vastased võiksid seal olla lõunanaabrid ja Norra, ent tase on tõusnud ja teisedki on ohtlikud. «Samuti võib sekkuda Slovakkia ja Poola on üllatusvõimeline. USA ja Kanada on vastased, keda ei tasu alahinnata, sest selliste suurriikide koondised võivad väga kiiresti areneda, kui sinna piisavalt ressursse panustada,» usub juhendaja. «Sama on Kesk-Euroopa riikidega. Kui kunagi oli mõne meeskonna vastu minnes ette teada, et tuleb kindel võit, siis enam see nii pole, tase on ühtlustunud ja kui esimesed neli välja arvata, siis kohtadele neli kuni 12 tuleb Riias kõva andmine.»

Finaalturniir Riias algab 3. detsembril ja kestab 11. detsembrini.

Tagasi üles