Brasiilia seljatas Messi ja Argentina: MM sattus tõsisesse ohtu

Brasiilia koondise staarid Philippe Coutinho (vasakult), Neymar ja Gabriel Jesus. Foto: SCANPIX

2018. aasta jalgpalli MMi Lõuna-Ameerika valiksarjas teenis magusa võidu Brasiilia, kes alistas koduväljakul Argentina koguni 3:0.

Argentina pidi eesotsas Lionel Messiga kaotusseisus mängima juba alates 25. minutist, kui brasiillaste poolel sai värava kirja Liverpooli mängumees Philippe Coutinho.

Avapoolaja esimesel lisaminutil lõi kohtumise teise värava Neymar ning 58. minutil vormistas matši lõppseisu Paulinho.

Brasiilia on tänu võidule Lõuna-Ameerika valiksarja liidriks 24 punktiga. Argentina seis on aga ülimalt keeruline, kuna kogutud 16 silma jätavad nad alles 6. positsioonile.

Lõuna-Ameerikast pääseb Venemaale peetavale MMile neli paremat meeskonda. Viiendana lõpetanud tiim peab pääset püüdma läbi play-off’i.

Brasiilia järel jätkab tabelis teisena Uruguay, kes alistas viimati 2:1 Ecuadori. Tabeli tippmeeskondadest tegid Kolumbia ja Tšiili esimese koduväljakul 0:0 viigi.

Lõuna-Ameerika valiksarjas seisab ees veel seitse vooru. Järgmisena ootab Argentinat mäng Kolumbiaga.