Levkoi aeg koondises lõppes: üks asi jäi hingele

Jaanus Levkoi rahvusnaiskonda juhendamas.

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

KORVPALL. Eesti rahvusnaiskonna raske teekond 2017. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarjas sai lõpu kolmapäeva hilisõhtul, kui viimases alagrupimängus tuli võõrsil Hollandilt vastu võtta järjekordne suur kaotus 46:70. Võiduarvet selles tsüklis avada ei õnnestunud, Eesti naiskond lõpetas valiksarja kuue kaotusega ning jäi alagrupis Prantsusmaa, Horvaatia ja Hollandi järel viimaseks. 

Ühtlasi jäi see koondisele viimaseks mänguks kauaaegse peatreeneri Jaanus Levkoi käe all, kes on rahvusnaiskonna peatreener olnud alates 2008. aastast.

Tellijale

Meie alagrupist pääses finaalturniirile vaid Prantsusmaa. EMile kvalifitseerusid kõigi alagruppide parimad, lisaks kuus paremat teise koha naiskonda. Tšehhis toimuval finaalturniiril osalevad korraldaja Tšehhi, Valgevene, Prantsusmaa, Venemaa, Hispaania, Läti, Belgia, Kreeka, Montenegro, Sloveenia, Ungari, Itaalia, Serbia, Türgi, Slovakkia ja Ukraina.

Veel 2014. aasta valikmängude eel ütles Levkoi, et kogemuste saamise aeg on möödas ja nüüd tuleb midagi ette näidata. «Kahjuks jäi see sähvatus olemata, ma ikka lootsin, et korra võiks jõuda kusagile ka,» mõtiskles juhendaja nüüd.

Tagasi üles