AMETLIK: Veerpalu ei osale MMil ja lõpetab sportlaskarjääri

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrus Veerpalu
Andrus Veerpalu Foto: Raigo Pajula

Kahekordne suusatamise olümpiavõitja ja kahekordne maailmameister Andrus Veerpalu ei osale tervislikel põhjustel täna algaval Oslo MMil. Ühtlasi teatas neljakümnene Veerpalu 22 aastat kestnud sportlaskarjääri lõpetamisest.

Veerpalu sõnul ei luba tervislik seisund Oslos starti tulla, et heidelda parima koha eest pjedestaalil. «Ettevalmistus ja tahtmine on suured, kogu meeskond ja taustajõud on teinud palju tööd, kuid tervis ja küllap ka vanus annavad signaali, millest tuleb ka kõige ambitsioonikamal sportlasel lähtuda. Oleme kitsamas ringis ka varem rääkinud võimalikust lõpetamisest, suur soov oli mõlemalt poolt panna ilus punkt just MMil, kuid reaalne elu on midagi muud,» ütles Veerpalu.

Võistkonna arsti Tarvo Kiudma sõnul on Veerpalu juba nädal aega vaevelnud ülemiste hingamisteede ägeda infektsiooni käes. «Organismi enda kaitsemehhanismid ja rakendatud ravimeetmeted pole toonud loodetud pööret paranemisele. Treenimine tingimustes, kus organism on niigi nõrgestatud, ei tule kõne allagi ja et mitte põhjustada pöördumatut kahju, on õigem võistlustest loobuda,» kommenteeris Kiudma.

Veerpalu palub vabandust kõigi toetajate ja fännide käest, kes Oslosse juba teel. «Tahan tänada kõiki mind ümbritsenud inimesi, meeskonnaliikmeid ja treenereid, toetajaid, sponsoreid, konkurente ning partnereid. Eelkõige aga oma pere ja Eesti rahvast, kelle toetus on mind tiivustanud ja viinud nende võitudeni, mida olen saanud teie kõigiga omal moel jagada. Ma loodan selle vastastikuse tunde jätkumisele, sest asja positiivne külg on kindlasti ka see, et nüüdsest näeb mind kodumaistel suusaradadel senisest tihedamini,» sõnas Veerpalu.

Tema sõnul on tunded tippspordist lahkumisotsuse tegemise järel vastuolulised. «Loodan, et samm tippspordist tagasi tähendab sammu elus edasi,» lisas ta.

Veerpalu tähendusel tuleb spordist lahkumise vormilisem osa paari kuu jooksul. «Täna on vaja tervis korda saada, siis võistlusi nautida ja mõelda, kuidas edasi toimetada. Seejärel tänusõnad sõpradele ja toetajatele,» ütles Veerpalu.

Tagasi üles