TTÜ/Tradehouse avas poolfinaaseeria maratonkohtumise võiduga

Võrkpall.
Võrkpall. Foto: SCANPIX

Eesti naiste võrkpalli karikavõistluste esimene poolfinaal pakkus pealtvaatajatele ülimalt haarava vastasseisu, mis lõppes TTÜ/Tradehouse’i 3:2 (25:16, 25:21, 20:25, 20:25, 19:17) võiduga Tallinna Ülikooli üle.

Seejuures oli kahegeimilisest kaotusseisust välja tulnud koduvõistkonnal ka väga hea variant matš enda kasuks kallutada, ent üllatus jäi täna siiski vormistamata. Otsustavas geimis jäädi 2:5 taha, ent siis saadi neli järjestikust punkti ja järgmised kümmekond punkti olid ohjad Tallinna Ülikooli käes. Juhtima mindi nii 14:12, 15:14 kui 16:15, ent matšpalle enda kasuks kallutada ei õnnestunud, vahendas volley.ee.

Kohtumise kokkuvõttes oli võistkondade erinevus rünnakuprotsendil vaid 0,6, ent geimide lõikes oli just see näitaja üks peamisi faktoreid. Avageimis lõi TTÜ punktiks 45,8 protsenti tõstetest, vastased vaid 26,7. Teises kukkus Tehnikaülikooli klubi number 27,5-le, ent oli ikkagi Tallinna Ülikoolist parem (20,6). Võõrustajate liider Raili Kont-Kontson ei löönud teises geimis seejuures punktiks ühtki kümnest tõstest.

Kahes järgmises olid Tallinna Ülikooli edunumbrid vastavalt 48,3 vs. 29,4 ja 34,2 vs. 27,0. Viiendas küündisid mõlema klubi näitajad üle kahe viiendiku. TTÜ lõi punktiks 46,9 protsenti rünnakutest, TLÜ 40,7. Küll oli aga väga selge vahe vastuvõtul, kus võitjate näitaja oli 62,5 protsenti ja Tallinna Ülikoolil 27,8.

Võitjate poolel kogusid kahekohalise punktisumma kolm pallurit, edukaim oli 23-ga Reelika Raap. Tallinna Ülikoolile tõi Kont-Kontson 18 ja Merlin Hurt 16 punkti. Dorit Heinastu lisas 15.

Korduskohtumise peavad naiskonnad järgmisel neljapäeval Tehnikaülikooli spordihoones. Võit viib TTÜ karikafinaali, 2:3 kaotus vastasseisu kuldsesse geimi ja Tallinna Ülikooli 3:0 või 3:1 edu esikohamatšile nemad.

Kolmapäeval, 7. detsembril avavad teise naiste poolfinaalseeria Kohila VK/E-Service ja Tartu Ülikool/Eeden.