Kaks kuud pärast esmakohtumist noored abiellusid. Ehkki Stepanova tarvitas jätkuvalt dopingut ja tüli oli seetõttu sageli majas, jäid nad kokku. Lõpuks avastati Stepanova bioloogilisest passist ebakorrapärasusi ja naine sai kaheaastase võistluskeelu.
Stepanova võinuks hoida madalat profiili, võtta kahe aasta jooksul vastu talle määratud tasu ja seejärel rahvuskoondisse naasta. Ta otsustas aga kirjutada kümne lehekülje pikkuse ülestunnistuse kõigest, mida oli näinud ja teinud, ning saatis selle WADAsse. Tema kirjast ei tehtud välja – täpselt samamoodi olid «musta auku» kadunud ka tema abikaasa varasemad samasisulised kirjad. Stepanova mõistis, et vaja on rohkem tõendeid.
Ta hakkas mobiiltelefoniga salaja treeneri, arsti ja kaasvõistlejate juttu lindistama. Vestlused, kus arutatakse järjepidevalt keelatud ainete kasutamist, saadeti ühele Saksa filmitegijale. Veel enne, kui tema dokfilm 2014. aasta novembris esilinastus, põgenes Stepanovite perekond Venemaalt.
Stepanova kogutud materjal osutus tõeliseks pommiks. Algatatud uurimine viis viimaks kogu Venemaa kergejõustikukoondisele võistluskeelu määramiseni, mistõttu jäädi eemale Rio olümpiamängudeks. Kui muu maailm peab «vilepuhujast» Stepanovat kangelaseks, siis Venemaal sõimatakse teda enamjaolt reeturiks.
Pärast paari Saksamaal veedetud kuud kolis pere USAsse, kuid nende praegust elupaika keeldub Stepanova avaldamast. Suvel häkkis keegi sisse WADA andmebaasi, et uurida Stepanova elektroonilist kaarti. Perekond vahetas taas elupaika. Neil napib raha ja toetust, et oma elu taas üles ehitada, kuid Julia Stepanova ei kahetse midagi.
«Ma ei pea ennast reeturiks. Ma ei avaldanud ju mingeid teaduslikke saladusi. Paljastasin vaid häbiväärse tõe, mida meie riik ei taha tunnistada. Ainus põhjus, miks ma kõigest sellest rääkisin, oli soov toimuvale lõpp teha,» sõnas ta BBC-le.