Belgias mängivate eestlaste karikaduelli avavaatuse võitis Nõmmistu klubi

Taavi Nõmmistu.
Taavi Nõmmistu. Foto: Kristjan Teedema

Belgia võrkpalli karikavõistluste poolfinaali esimeses mängus läksid eile õhtul vastamisi Maaseiko Noliko (Taavi Nõmmistu koduklubi) ja Antwerpeni Callant Topvolley.

Maaseikis peetud kohtumine lõppes Nõmmistu võistkonna 3:1 (18:25, 25:21, 25:14, 25:22) võiduga. Paraku eestlane ise edusse panustada ei saanud. Andres Toobal tõi kohtumises neli punkti. Kolme eduka sulustamisega oli ta võistkonna parim blokeerija, lisaks jäi kolmest rünnakuüritusest maha üks. Servil käis rahvusmeeskonna sidemängija 11 korda ja ei eksinud neist ühelgi. Kumb eestlaste võistkondadest karikavõistlustel finaali jõuab, selgub 28. detsembril, vahendas volley.ee.

Prantsusmaal olid karikavõistluste veerandfinaalis võistlustules kolm eestlast. Paraku suutis sarjas nelja parema sekka neist murda vaid Timo Tammemaa, kelle koduklubi Toulouse’i Spacer Volley pidas ülimalt tasavägise duelli Cannes’i meeskonnaga. Kaks esimest geimi võitis rahvusmeeskonna temporündaja tööandja 25:20, 25:18, ent kaotas kaks järgmist 17:25 ja 24:26. Otsustav geim kujunes samuti väga haaravaks ja sai otsa Toulouse’i 22:20 edul.

Ardo Kreek ja Pariisi Volley jäid 0:3 (22:25 20:25, 23:25) alla Nantes’ile ja Andri Aganitsa koduklubi Poitiersi Stade Poitevin 1:3 (25:18, 21:25, 17:25, 23:25) Montpellier’le. Neljas poolfinalist on Ajaccio võistkond, kes sai 3:1 jagu Toursist.