Bjørndalen: kõik starti pääsevad sportlased on puhtad

Ole Einar Björndalen.

FOTO: SCANPIX

Laskesuusatamise superstaar Martin Fourcade reageeris Venemaa värskeimale dopingu-uudisele ähvardusega, et on valmis MK-sarja boikoteerima. Tema konkurent ning laskesuusatamise vanameister Ole Einar Bjørndalen on prantslasega võrreldes sootuks leebem.

Rahvusvaheline laskesuusaliit teatas eile, et sai rahvusvaheliselt antidopingu agentuurilt nimekirja 31 Venemaa laskesuusatajaga, keda kahtlustatakse dopingutarvitamises. «Kui alaliidul pole piisavalt suuri mune, et probleemiga tegelda, siis peavad seda tegema sportlased. Kui jaanuariks midagi ei muutu, siis kutsun oma kolleege üles mitte võistlema,» reageeris Fourcade uudisele.

Bjørndaleni sõnul on aga vara kedagi hukka mõista. «Mina olen veendunud, et kõik võistlejad on dopingust puhtad täpselt nii kaua, kuniks neid pole vahele võetud. Kõik starti pääsevad sportlased on puhtad. Ma vähemalt loodan, et on. Samas, kui vähemat 10 protsenti Richard McLareni dopingurapordis esitatust on tõene, siis on tegemist katastroofiga. Aga seda on vaja enne tõestada,» rääkis Bjørndalen.

Tagasi üles