Saalijalgpallikoondis kaotas napilt Andorrale

Saalijalgpall.
Saalijalgpall. Foto: Marko Saarm / Sakala

Eesti saalijalgpallikoondis kaotas täna Kristiine Spordihallis toimunud maavõistluses 2:3 Andorrale. Eestil avanes küll neli sekundit enne lõppu suurepärane võimalus viigistada, kuid pall läks kõige napimalt väravast mööda. Vigade parandusi on võimalik teha teisipäeval, kui kaks meeskonda Viimsis taas vastamisi lähevad.

Tänane kohtumine algas võimalustevaeselt, kuid esimesena nõelasid külalised. Ilusa kombinatsiooni järel leidis Eric Mesquita Pires värava eest markeerimata jäänud Diogenes Lino Baptista, kes lükkas mänguvahendi segamatult väravavõrku.

Eestil tekkis parim võimalus viigistamiseks kõigest mõnikümmend sekundit hiljem, kuid Sergei Kostin ei suutnud Vladislav Tšurilkini heale söödule jalga vahele saada.

Andorra suutis seejärel korduvalt testida meie väravavahi Nikolai Pulkkineni võimeid. Puurilukk suutis korduvalt vastase lööke tõrjuda, kuid 14. minutil lõi Marçal Raventós Prat standardolukorrajärgselt palli taas meie väravasse.

Avapoolaja lõpuni oli jäänud vähem kui 20 sekundit, kui kaks korda järjest sai ohtlikult löögile Jevgeni Merkurjev. Korra suutis vastase väravavaht löögi tõrjuda, korra takerdus löök kaitsja jalgadesse.

Koondise peatreener Dmitri Skiperski kasutas seejärel minutilist mõtlemisaega. Järgnenud standardolukorra suutis meeskond väravaks vormistada, kui Vladislav Tšurilkini poolt teele lastud palli lükkas efektselt rinnaga väravasse Igor Ivanov.

Teise poolaja mängutempot dikteeris Eesti. Omar Debboun Ávila võttis punase kaardi väärilise veaga maha Andrei Antonov, kuid järgnenud karistuslöögist ega ka kaheminutilisest arvulisest ülekaalust maksimaalset võtta ei suudetud.

Hoopis vastased suutsid ühe oma üksikutest võimalustest teisel poolajal ära kasutada. 30. minutil eksis Robert Veskimäe, palli võttis tema jala pealt Jonatan Pérez Núñez, kes mängis teiseks poolajaks Eesti väravasuule asunud Madis Rajando üle.

Veidi üle nelja minuti enne lõppu võttis Eesti aja taas maha ning tuli väljakule lendava väravavahiga. Strateegia kandis vilja juba pool minutit hiljem, kui Vladislav Tšurilkini löök läks vastaste väravavahi jalgade vahelt sisse.

Seejärel suutis Andorra hästi kaitses mängida, kuid Eesti kontrollist lendava väravavahiga mängutempot. Parim võimalus viigistamiseks sündis kõigest neli sekundit enne lõppu, kuid Martin Taska ei suutnud mõne meetri pealt palli väravavõrku lüüa.