Eestlaste põnevusduelli võitis Kreegi koduklubi

Ardo Kreek Pariisi Volley trennis.
Ardo Kreek Pariisi Volley trennis. Foto: Tairo Lutter

Prantsusmaa võrkpalli meistriliigas mängivatest eestlastest läksid üleeileõhtuses 10. vooru mängus vastamisi Timo Tammemaa (Toulouse´i Spacer Volley) ja Ardo Kreek (Pariisi Volley). Võitjana väljus kahegeimilise kaotusseisu tasa teinud pealinnavõistkond.

Suured teened olid saavutatud edus ka rahvusmeeskonna temporündajal, kes tõi 15 punkti ja kogus võitjate parima efektiivsusnäitaja (+13). Kreek lõi 11 tõstest punktiks üheksa (82 %) ja lisas kolm punkti nii pallingul kui blokis. Ametikaaslane Tammemaa edestas teda küll sulustamisel, kus tuli üks enampunkt, ent rünnakul lõpetas ta edukalt 15 tõstest vaid kolmandiku. Ligi kaks tundi väldanud matš lõppes Pariisi Volley 3:2 (20:25, 23:25, 25:16, 25:21, 15:11) eduga, kirjutas volley.ee.

Kolmanda Prantsusmaa kõrgliigas mängiva Eesti rahvusmeeskonna temporündaja koduklubi eile paraku punktilisa ei teeninud. Andri Aganitsa (Poitiersi Stade Poitevin) jäi Toursile alla 0:3 (12:25, 19:25, 18:25). Meie mees panustas viis punkti. Edu tõid pooled kuuest rünnakust ja lisaks ka kaks punktiväärilist sulustamist. Kogu võistkonna lõikes oli Poitiersi rünnakuprotsent aga vaid 30.

Esiliigas sai Rennes 35 Volley teise järjestikuse kaotuse, jäädes sel korral 2:3 (25:20, 25:21, 19:25, 23:25, 12:15) alla Tourcoingu meeskonnale. Rahvusmeeskonna kapten ja sidemängija Kert Toobaltõi viis punkti, jäädes kolmega plussi. Turniiritabelis langes Rennes samuti, kaotades pärast eilset liidriks tõusnud Nancy´le nüüd ühe punktiga. Tourcoingut edestatakse omakorda ühe punktiga. Esikolmiku saldo on vastavalt 23, 22 ja 21.

Võistlustules olid ka mõlemad Prantsusmaa kõrgliigas mängivad Eesti naisvõrkpallurid. Võimsa partii tegi Saint-Raphaël Volley-Ball võistkonnas mängiv Anna Kajalina. Rünnakul lõi ta 14 tõstest punktiks tosina ja lisaks kaks punkti nii pallingu kui blokiga. Eestlanna väga hea partii juhtis valitseva Prantsusmaa meistri ka võidusadamasse, kui võõrsil oldi 3:1 (25:18, 25:17, 18:25, 26:24)üle Vandoeuvre-Nancy´st. Võit kergitas Kajalina koduklubi ühtlasi ka play-off´i viivale kaheksandale kohale.

Terville´i Florange ja Eliise Hollas ning Polina Bratuhhina-Pitou pidid tunnistama koduväljakul Béziers´i naiskonna 3:0 (25:22, 25:23, 25:20) paremust. Hollas sekkus vahetusest mängu kahes esimeses geimis ja tõi ühe punkti, Bratuhhina-Pitou kuulus põhikoosseisu ja tõi 12 punkti. Võitjatel oli suurepärases hoos kevadel ka Eesti rahvusnaiskonna vastu mänginud nooruke Rootsi diagonaalründaja Isabelle Haak. Vaid 17-aastane rootslanna tõi 30 punkti ja jäi 26-ga plussi.

Naiste Saksamaa meistriliigas jäi Erfurt Schwarz-Weiß Münsteri naiskonnale alla 0:3 (25:27, 12:25, 20:25). Liis Kullerkann sekkus mängu kahes geimis vahetusest ja punktiarvet ei avanud.