Selgusid Eesti võrkpallikoondise EMi alagrupimängude kuupäevad

Eesti võrkpallikoondis.

Ajaloos neljandat korda Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile jõudnud Eesti meeste võrkpallikoondis peab alagrupimängud 24., 26. ja 28. augustil 2017. aastal. Kõik kolm kohtumist toimuvad Gdańskis.

​Meie esimeseks vastaseks on Soome ja ühtlasi on kell 18:30 (siin ja edasipidi on matši algusajad märgitud Eesti aja järgi) algav kohtumine ka turniiri üheks avamatšiks. C-alagrupis stardib samal ajal Bulgaaria ja Venemaa mäng. Võimsa avaakordi saab turniir samal õhtul Varssavis asuval rahvusstaadionil (PGE Narodowy), kus kell 21:30 kohtuvad Poola ja Serbia.

Teises voorus läheme 26. augustil kell 18:30 vastamisi valitsevate Maailmaliiga tšempionite ehk serblastega. Alagrupifaas lõppeb 28. augustil kell 21:30 algava mänguga, kus kohtume valitseva maailmameistri ja turniiri võõrustava Poolaga.

Alagrupi võitja pääseb otse veerandfinaali, teise ja kolmanda koha omanikud lähevad vastamisi play-off ringis, mille võitja liigub samuti kaheksa parema sekka. Meie alagrupi võistkondi ootab ees vastasseis C-alagrupi omadega. Selle neliku moodustavad Bulgaaria, Hispaania, Sloveenia ja Venemaa. B-alagrupis mängivad Itaalia, Saksamaa, Slovakkia ja Tšehhi ja D-grupi kvarteti moodustavad Belgia, Holland, Prantsusmaa ja Türgi.

Nii play-off ringi kohtumine kui hilisemad mängud toimuvad Eesti alagrupi meeskondade jaoks Krakówis. Play-off matš toimub 30. augustil, veerandfinaal 31. augustil. Turniiri poolfinaalid peetakse 2. septembril ja medalimängud 3. septembril.