Giroud hiline värav aitas Arsenali liigakarikas järgmisse ringi

Silver Tabo
Olivier Giroud on viimasel ajal löönud Arsenali eest olulisi väravaid.
Olivier Giroud on viimasel ajal löönud Arsenali eest olulisi väravaid. Foto: SCANPIX

Inglismaa jalgpalli liigakarika kolmandas ringis läks kõrgliiga meeskond Londoni Arsenal vastamisi tugevuselt kolmanda liiga tiimiga Preston North End. Kohtumisest väljus 2:1 võiduga Arsenal, kelle päästeingliks kerkis 89. minutil skoorinud Olivier Giroud. Ent mitmed kõrgliigaklubid pidid täna eeldatavalt nõrgematele alla vanduma.

Arsenal jäi kaotusseisu juba mängu 7. minutil, kuid koduväljakul mänginud Preston North Endi eest lõi värava 21-aastane ründaja Callum Robinson. Londoni klubi suutis viigistada teise poolaja alguses, kui 46. mänguminutil sai jala valgeks Aaron Ramsey.

Inglismaa kõrgliigas mängivatest meeskondadest langesid aga karikasarjast välja nii Bournemouth, Stoke City kui ka West Bromwich Albion. Neist esimene, Premier League'is üheksandal kohal asuv Bournemouth jäi üllatuslikult 0:3 alla kolmandas liigas mängivale Londoni Millwallile, kelle poolt tõusid kangelasteks Steve Morison (26.), Shaun Cummings (50.) ja Shane Ferguson (90.).

Sama saatus tabas ka Inglismaa kõrgliigas 11. positsiooni hoidvat Stoke Cityt, kes pidi tunnistama esiliigaklubi Wolverhampton Wanderersi 0:2 paremust. Võitjate väravad sündisid 29. ja 80. mänguminutil vastavalt Helder Costa ja Matt Doherty sooritustest.

Kunagisele Mart Poomi koduklubile, praegu Inglismaa esiliigas mängivale Derby Countile vandus skooriga 1:2 alla Premier League'i kaheksas meeskond West Bromwich Albion. Kõrgliigasats läks küll kohtumise 35. minutil Matthew Phillipsi tabamusest mängu juhtima, kuid Darrent Benti (51.) ja Thomas Ince'i (54.) väravad kindlustasid võidu Derby Countile.