Kandi 800 m jooks viis ta Šadeikost mööda

Peep Pahv
Grit Šadeiko (paremal) ja Kaie Kand
Grit Šadeiko (paremal) ja Kaie Kand Foto: Peeter Langovits

Pariisis peetaval kergejõustiku sise-EMil kerkis viievõistluses parimaks eestlannaks Kaie Kand, kes sai kirja 4399 punkti.  Valitsev Eesti meister Grit Šadeiko, kes oli viimase ala (800 m jooks) eel rekordigraafikust vaid ühe punkti kaugusel, kogus lõppkokkuvõttes vaid 4358 punkti.

800 m jooks:

Kaie Kand sai ajaks 2.12,86, mis andis kokkuvõttes 4399 punkti. Grit Šadeiko sai viimasel alal kirja ainult aja 2.23,54 ning kokkuvõttes sai ta 4358 punkti.

Kaugushüpe:

Šadeiko hüppas kaugust 6.19, mis on viis sentimeetrit rohkem, kui Tallinnas peetud võistlusel. Kand paraku kaugushüppes ebaõnnestus ja sai kirja vaid 5.97, mis on koguni 11 sentimeetrit Tallinna võistlusest vähem. Võrreldes Tallinna graafikuga kaotab Šadeiko nüüd vaid ühe punktiga, Kand jääb maha -18.

Kuul

Šadeiko andis kuulitõukega pisut punkte käest, kuid 12.23 polnud tema kohta kuigi halb. Oma rekordigraafikule kaotab ta nüüd 14 silma. Seega liigub ta 4400 punkti peale.

Kand tõukas teisel katsel oma parimaks 13.22, mis on rohkem kui tema tänavuses parimas võistluses. Eesti meistrivõistlustel tehtud seeriaga on ta nüüd plussis 16 silma, mis lubab temalgi tulemust 4400 punkti piiril.

Kuulitõukes näitas võimu leedulanna Austra Skujyte, kes lennutas raudmuna  17.53.

Seis pärast  kolme ala:

1. Austra Skujyte (Leedu) 3042 (8,60, 1.83, 17.53)

2. A. Nana Djimou Ida (Prantsusmaa) 2930 (8,11, 1.80, 14.81)

3. Remona Fransen (Holland) 2919 (8,64, 1.92, 14.09)

...

9. Grit Šadeiko (Eesti) 2674 (8,32, 1.77, 12.23)

12. Kaie Kand (Eesti) 2636 (8,62, 1.74, 13.22)

Kõrgus

Kõrgushüppes kordas Šadeiko oma parimat tulemust 1.77, kolm sentimeetrit kõrgemal asunud latt tuli aga kolmel korral maha. Kahe alaga on tal koos 1998 punkti, oma isikliku rekordi graafikule kaotab ta nelja punktiga. Lõpptulemuseks eeldab see 4420 silma.

Kand  lõpetas kõrgusega 1.74. Sellega andis ta tõkkejooksuga võidetud punktid tagasi ja jätkab kuu tagasi Eesti meistrivõistlustel näidatud graafikus, mis lubab lõpptulemust 4380 punkti kanti.

Seis pärast teist ala:

1. Remona Fransen (Holland) 2119 (8,64, 1.92)

2. A. Nana Djimou Ida (Prantsusmaa) 2082 (8,11, 1.80)

3. Zuzana Hejnova (Tšehhi) 2051 (8,25, 1.80)

...

5. Grit Šadeiko (Eesti) 1998 (8,32, 1.77)

9. Kaie Kand (Eesti) 1894 (8,62, 1.74)

60 m tj

Avaalal 60 m tõkkejooksus sai Kand esimeses jooksus kirja aja 8,62 sekundit, mis andis kolmanda koha. Šadeiko startis kiiremas jooksus ja läbis raja 8,32ga. Täpselt kuu tagasi peetud Eesti meistrivõistlustel olid nende ajad vastavalt 8,78 ja 8,30.

Tõkkejooksu kiireim oli Prantsusmaa esindaja Antoniette Nana Dimou Ida, kes jooskis 8,11.

Pärast esimest ala on Šadeiko neljas ja Kand üheksas.