Unustage kõrberalli – Dakari valitseb mudaookean

Maalihke tõttu muutus Argentiinas Volcani küla läbiv tee kasutuskõlbmatuks ja Dakari ralli üheksas katse tuli ära jätta.

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Pärast seda, kui legendaarne Dakari ralli viidi turvalisuse huvides Lõuna-Ameerikasse, pole enam mõtet rääkida klassikalisest kõrberallist. Ent sel aastal on pilt lausa kõverpeeglis: kuues katse jäeti ära tugeva vihma ja tuule tõttu ning eile toimuma pidanud üheksanda katse rikkus ära üleujutusest tingitud maalihe. Peale selle on mitu kiiruskatset poolikuks jäänud.

Tellijale

Aafrika asemel sõidetakse Lõuna-Ameerikas juba üheksandat korda ja märjad olud pole seal üldsegi haruldased, sest üleujutused segasid tublisti kaarte ka 2013. aastal. Ent praeguste looduse ekstsessidega neid siiski võrrelda ei saa. Väidetavalt on Boliiviat ja Argentina lõunaosa tabanud tulvaveed viimase poole sajandi kõige ulatuslikumad.

Osalejad mõtlevad eelkõige oma sõidule, aga keerulised olud mõjutavad neidki. Tsiklitel Malle-Moto klassis üldvõitu jahtiv Toomas Triisa tunnistas, et ennast tuleb ületada iga päev, aga selleks ta koos teise Eesti mootorratturi Mart Meeruga pika teekonna taas ette võttiski.

Tagasi üles