Laskesuusatamise jälitussõidule pääses vaid Tobreluts

Liis Velsker
Kauri Kõiv
Kauri Kõiv Foto: SCANPIX

Hantõ-Mansiiskis laskesuusatamise MMil krooniti meeste 10 km sprindi maailmameistriks sakslane Arnd Peiffer ühe trahviringiga, teine oli kahe trahviringi ja 13-sekundilise kaotusega prantslane Martin Fourcade ning pronksmedali teenis norralane Tarjel B

ø 25,2-sekundilise kaotusega.

Edukaim Eesti mees oli Indrek Tobreluts, kes lõpetas kolme trahviringiga 43. kohal ja saab minna jälitussõidule. Teise eestlasena oli Kauri Kõiv kolme trahviringiga 71. kohal. Priit Narusk jäi kolme trahviringiga 77. kohale ning Priit Viks sai kuue trahviringiga 104. koha.

Meeste 10 km sprint:

1. Arnd Peiffer (Saksamaa) 24.34,0 (1 möödalask)

2. Martin Fourcade (Prantsusmaa) +13,0 (2)

3. Tarjei Bø (Norra) +25,2 (1)

4. Andrei Makovejev (Venemaa) +30,0 (0)

5. Emil Hegle Svendsen (Norra) +30,4 (2)

6. Andreas Birnbacher (Saksamaa) +31,8 (1)

-

START! Esimene mees horvaat Zvonimir Tadejevic läheb rajale!

-

Rajale läheb kuuendana ka lätlaste suur lootus Andrejs Rastorgujevs.

-

Eesti mehed lähevad starti vastavalt: 28. Kauri Kõiv, 69. Indrek Tobreluts, 100. Priit Viks ja 110. Priit Narusk

-

1,8 km peal on kiireim mees olnud seni sakslane Arnd Peiffer, tema järel 1.1 sekundilise kaotusega itaallane Lukas Hofer. Kolmas aeg kuulub esimeses punktis praegu norrakale Emil Hegle Svendsenile.

-

Esimeses lasketiirus on seni olnud eksimatud vaid Peiffer, Bilanenko ja Jay.

-

Kauri Kõiv on jõudnud lasketiiru!

-

Kõiv on eksimatu ja tabab viiest viis!

-

Kõiv on jätkuvalt pärast esimest tiiru 9. kohal!

-

69. stardikohaga Tobreluts on 1,8 km peal 43. kohal.

-

Teises vaheajapunktis on Kõiv 22. kohal.

-

Tobreluts on esimeses lasketiirus, eksib lamades neljandal lasul ja läheb trahviringile.

-

Tobreluts on pärast teist vaheajapunkti hetkel 48. kohal.

-

Teises lasketiirus eksib Kõiv tervelt kolm korda ning Tobreluts kaks korda.

-

Kolmandas vaheajapunktis on jätkuvalt esikohal sakslane Arnd Peiffer, teine 12.3 sekundilise kaotusega Martin Fourcade ja kolmas Tarjel Boe 26.5 sekundilise kaotusega.

-

Priit Viksil on esimeses lasketiirus täielik ebaõnnestumine, kui ta peab minema kolmele trahviringile.

-

Priit Narusk on esimeses vaheajapunktis 64. kohal.

-

Kolmandas vaheajapunktis on Indrek Tobreluts 38. kohal ja Kauri Kõiv 46. kohal

-

Finišeerinud meestest on protokollis esikohal praegu Arnd Peiffer, teisel Martin Fourcade, kolmandal Tarjel Boe.

-

Tobreluts on lõpetanud ja on hetkel 34. kohal, Kõiv jääb hetkel 52. kohale.

-

Priit Viks on teises vaheajapunktis 98. kohal, Priit Narusk 73. kohal.

-

Kolmandas vaheajapunktis on Viks hetkel laskudega 3+3 89. kohal.

-

Priit Narusk on finišis alles 72. kohal.

-

Viimased mehed lõpetavad..

-

Laskesuusatamise MMi meeste 10 km sprindi on võitnud sakslane Arnd Peiffer ühe trahviringiga, teine on kahe trahviringiga prantslane Martin Fourcade 13 sekundilise kaotusega ning pronksmedali teenis norrakas Tarjel Boe 25.2 sekundilise kaotusega.

-

Edukaim eesti mees oli Indrek Tobreluts, kes lõpetas kolme trahviringiga 43. kohal ja saab minna jälitussõidule. Teise eestlasena oli Kauri Kõiv kolme trahviringiga 71. kohal. Priit Narusk jäi kolme trahviringiga 77. kohale ning Priit Viks sai kuue trahviringiga 104. koha.

-

Suure üllatuse valmistas lõunanaabrite esindaja Edgars Piksons, kes ühe möödalasuga teenis 8. koha.