Enneolematu statistika: 84 geimiga 75 ässa

Silver Tabo
Ivo Karlovic tähistamast võitu Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel.
Ivo Karlovic tähistamast võitu Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel. Foto: SCANPIX

Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel juhtus midagi enneolematut, kui horvaat Ivo Karlovic (ATP 21.) lõi viis tundi ja 15 minutit (!) kestnud kohtumises argentiinlase Horacio Zeballose (ATP 68.) vastu koguni 75 ässpalli.

Ehkki 37-aastane Karlovic kaotas kaks esimest geimi, kuulus matšivõit numbritega 6:7 (6), 3:6, 7:5, 6:2, 22:20 talle.

Lisaks 75 ässale tähistab see kohtumine nüüd ka kõige pikemat matši (84 geimi), kui arvestada geimide arvu. Senine rekord oli ühe geimi võrra lühem ja see toimus 2003. aastal, mil Andy Roddick ja Younes El Aynaoui kohtusid omavahel poolfinaalis.

Eelmine löödud ässade rekord (51) kuulus aastast 2005 rootslasele Joachim Johanssonile kohtumises ameeriklase Andre Agassiga.