Vehklemiskoondises püsivad intriigid ikka õhus

FOTO: Hendrik Osula, Ekspress Meedia

Erika Kirpu Rio olümpial

Võiks ju arvata, et olukorras, kus Katrina Lehis on lapseootuse tõttu mõneks ajaks epeevehklemisest eemal, saabub kasvõi ajutiselt rahu ka Eesti naiskonna koostamisse. Paraku pole nii läinud: Haapsalu treener Helen Nelis-Naukas kurdab, et nädalavahetusel Barcelonas toimuval MK-etapil jääb naiskonnast välja teine tema õpilane Nelli Paju. Individuaalvõistlusel saab Paju siiski osaleda. 

«Hooaja eel lubas peatreener Kaido Kaaberma, et naiskonnavõistluseks võetakse koondisse edetabeli neli esimest. Tegelikult ta nii ei teinud,» rääkis Nelis-Naukas. Eesti oma edetabeli kindel liider on Irina Embrich. Talle järgnevad Kristina Kuusk, Lehis, Julia Beljajeva, Paju ja Erika Kirpu. Lehisega praegu arvestada ei saa ja seepärast arvas Paju, et just tema on koondise neljas number. Kaaberma eelistab aga Kirput.

«Nelli on selle uudise peale täiesti šokis,» sõnas Nelis-Naukas. «Ma ei kujuta ette, kuidas ma suudan teda edaspidi motiveerida. Nüüd on selge ka see, et Kirput koondisest välja ei jäeta.»

Edetabelis edestab Paju Kirput 28 punktiga. Samas on Paju kogunud oma punktid seitsme võistlusega, Kirpu aga vaid kolmega. Pärast Rio olümpiat jättis ta mitu jõuproovi vahele. Kaaberma peab kahe naise võrdluses Kirput tugevamaks.

«Koondisse võtan ikkagi selle, kes on tugevam. Neid ei saa omavahel võrreldagi – see, et Nelli suudab kodus konkurente võita, pole veel päris see… Kirpul on tippkonkurentsis aga võidetud kõrgeid kohti,» arutles Kaaberma.

Naisvehklejad sõitsid eile pärastlõunal Barcelonasse. Kindel esinumber Embrich troonib selgelt ka punktitabeli tipus. Ülejäänute vahed on väikesed. Viimasel ajal väga stabiilselt vehelnud ning eelmisel nädalavahetusel MK-sarja satelliitturniiri võitnud Kuusk kaotab talle 178 punktiga, ent edestab ise Beljajevat kõigest 25 silmaga. Hooaja alguses kesiselt vehelnud Beljajeva on viimasel ajal leidnud parema hoo. Nädalavahetusel oli ta Stockholmis Kuuse finaalivastane. Paju kaotab Beljajevale omakorda 24 punktiga. Tema on oma punktid kogunud peamiselt rohke võistlemisega. Kirpu jääb Pajust maha 28 punkti.

Iseenesest pole väga oluline, kes viiest praegusest tegevvehklejast MK-etapil naiskonda kuuluvad. Oluline on hoopis see, kes on need neli, kes esindavad Eestit EMi ja MMil.      

Tagasi üles