Rallimeeste elutähtsad abilised jäävad varju

Ott Tänak alustab täna uut hooaega Monte Carlo rallil.

FOTO: Ott Tänaku Facebooki leht

Nende meeste töö jääb tavalisele spordisõbrale märkamatuks, nendest ei räägita intervjuudes ega tiimi pressiteadetes. Ometigi teevad nad asfaldirallidel nii-öelda päris sõitjate jaoks tänuväärset tööd. Jutt käib esiautodega sõitvatest meestest, kelle ülesanne on läbida kiiruskatse võimalikult vähe aega enne starti ning teha kogetu põhjal oma meeskonna võistlejate kiiruslegendi hädavajalikud muudatused.   

Tellijale Tellijale

Eile hilisõhtul Monte Carlo lähistel WRC-hooaega alustanud Ott Tänaku ja Martin Järveoja heaks teevad seda tööd Martin Kangur ja Kuldar Sikk. 24-aastane Kangur üritas veel mõni aasta tagasi ka ise rallimaailmas läbi lüüa, kuid võimalused jäid ahtaks, Sikk on aga teadupärast lugenud kaarti Urmo Aavale ja ka Tänakule endale. Seega läbiproovitud mehed, kellede töö korrektsusest sõltub paljuski ka Tänaku kiirus.

«See töö pole lihtne ega kujuta endast mingit unistuste ametit,» nentis Kangur. «Kuid Ott arvab, et peaksime siin olema ja sellest on talle kasu. Tunnen, et vastutus on suur, kuid autoralli ongi tegelikult tiimitöö.»

Tagasi üles
Back