Super Bowli võitja selgitavad tänavu Patriots ja Falcons

Tom Brady (paremal) ja Julian Edelman vedasid Patriotsi taas Super Bowlile.

FOTO: Winslow Townson/USA Today Sports/Scanpix

Ameerika jalgpalli profiliigas NFL tegi ajalugu New England Patriots, jõudes rekordilist üheksandat korda hooaja finaalmängule ehk Super Bowlile. Konverentsi finaalis alistati 36:17 Pittsburgh Steelers ja 5. veebruaril toimuval Super Bowlil minnakse vastamisi Atlanta Falconsiga, kes näitas tulemusega 44:21 võimu Green Bay Packersi vastu.

Patriotsi mängujuht Tom Brady püstitas visatud 384 jardiga klubi ajaloo rekordi play-off-mängus, lisaks talle paistsid silma kaks touchdown’i jooksnud Chris Hogan ja kaheksa edukat püüdmist kirja saanud Julian Edelman. Patriots läheb jahtima viiendat tiitlit, kusjuures kõigis seni saadud neljas on osalised olnud nii mängujuht Brady kui ka peatreener Bill Belichick. Viimane jõudis Super Bowlile seitsmendat korda, mis on peatreenerite arvestuses rekord.

Falcons on seevastu varem Super Bowlil mänginud vaid korra, kui 1999. aastal kaotati Denver Broncosele. Poolfinaalis tehti Packersi vastu kõik sisuliselt selgeks juba esimese poolajaga, mille lõppedes juhiti 24:0. Mängujuht Matt Ryan andis neli touchdown’ini viinud söötu ja jooksis lisaks ka ise ühe touchdown’i, seejuures leidis ta koguni üheksal korral sööduga Julio Jonesi. Kokku söötis Ryan ligi 400 jardi ja neist pea pooled Jonesile, sest nende kahe mehe koostööst sai Falcons kirja 180 jardi ja kaks touchdown’i.

Atlanta Falconsi mängujuhi Matt Ryani (paremal) õhtu oli tänu kaaslaste tõhusamale abile Green Bay Packersi kolleegi Aaron Rodgersi omast märksa lõbusam. FOTO: Brett Davis/USA Today Sports/Scanpix

FOTO: Brett Davis/USA Today Sports

Tagasi üles