Unistus Nadali ja Federeri finaalist püsib Austraalias endiselt elus

Rafael Nadal jõudis Austraalias veerandfinaali.
Rafael Nadal jõudis Austraalias veerandfinaali. Foto: ISSEI KATO/REUTERS/Scanpix

Endine maailma esireket Rafael Nadal alistas Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel 6:3, 6:3, 4:6, 6:4 prantslase Gaёl Monfilsi ja jõudis veerandfinaali.

Kaks esimest setti kaotanud Monfils murdis kolmandas setis seisul 4:4 Nadali servi ja hoidis seejärel oma servi, tulles setivõiduga mängu tagasi. Prantslane suutis Nadali servi murda ka neljanda seti alguses ja näis, et kohtumine tüürib otsustavasse setti, kuid siis loovutas Monfils oma vigade tõttu Nadalile servimurde ja lõpuks teisegi.

Nadal kohtub veerandfinaalis kanadalase Miloš Raoniciga, kes sai 7:6 (6), 3:6, 6:4, 6:1 jaug hispaanlasest Roberto Bautista Agutist. Kui Nadal jõuab alumisel tabelipoolel finaali ja sama teeb ülemisel poolel Roger Federer, nähtaks Austraalias taas legendaarset Federer-Nadal vastasseisu, mis on Suure slämmi turniiridel aset leidnud 11 korda. Kindel paremus kuulub selles arvestuses seejuures Nadalile, kes on peale jäänud üheksal, Federer aga vaid kahel korral. Viimati kohtuti 2015. aastal Šveitsis Baseli turniiri finaalis ja siis võitis kolmes setis Federer.