Sisesõudmise tippsündmuse favoriit unistab maailmarekordist

Eesti paarisaerulise neljapaadi liikmed (vasakult) Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä Rio olümpia finaali finišis.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti suurimal sisesõudmisüritusel Alfa 2017 kaitseb tänavu esikohta soomlane Joel Naukkarinen, kes vargsi unistab püstitada ka 1000 meetri distantsil maailmarekordi.

Mullu Eesti parimat sisesõudjat Tõnu Endreksoni võitnud Naukkarinen on Alfal taas stardis ka sel laupäeval Tallinna spordihallis. «Mul oli isegi peas mõte rünnata sellel distantsil maailmarekordit,» tunnistas soomlane. «Kahjuks murdis mind gripp ja arvan, et lükkan maailmarekordi plaani 2018 aastasse.»

Naukarinnen lubas siiski üritada isiklikku rekordit. Ta tuleb starti meeste võistlusklassi favoriidina, sest valmistub startima ergomeetrisõudmise maailmameistrivõistlustel Bostonis. Et MM toimub juba 12. veebruaril on Alfa talle üks põhilisi testvõistlusi.

Hetkel on 1000 meetri distantsi maailma tipptulemus 2.39,5. Alfa võistluste rekord on 2.39,8, mis pärineb juba aastast 2003, mil võidutses Pavel Šurmei Valgevenest. Legendaarne Šurmei tuleb tänavu üle aastate samuti Tallinna võistlema. Sealjuures on viiekordne Alfa võitja väga heas vormis, püstitades jaanuaris 40-49-aastaste maailmarekordi 2.43,9. Selle tulemusega oleks ta Alfal meeste klassis olnud viimasel kolmel aastal meeste klassis teise koha võitja.

Naukkarinenile ja Šurmeile pakuvad konkurentsi mõistagi Eesti neljapaadi liikmed. Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo tulevad starti, Rio OMi pronksivõitjatest Alfalt jääb eemale vaid Hispaanias harjutav Andrei Jämsä.

Tõnu Endrekson tähistab sel korral Alfal ümmargust tähtpäeva – tema esimesest meeste võistlusklassi võidust möödub tervelt 15 aastat. Päris esimese stardi Alfal tegi Endrekson aga juba aastal 1995.

Lisaks sõudetippudele stardivad Concept2 ergomeetritel paljud harrastajad. Võistlustele registreeris rohkem kui nelisada osalejat.

24. korda toimuv Alfa kuulub Telia sisesõudesarja. Eelsõidud algavad laupäeval kell 10.45, finaalid kell 15.

Tagasi üles