Puusta jäi esimesena medalisõidust välja, Rammo kuuendal kohal

Ingrid Puusta Miami MK-etapil.

FOTO: Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing

USAs Miamis toimuval purjetamise MK-etapil on Karl-Martin Rammo Laser klassis kolmanda päeva järel 6. kohal ning Ingrid Puusta lõpetas RS:X klassi võistluse 11. kohaga.

RS:X-d purjetasid viimased kolm avaseeria sõitu, kus Puusta (NYCS) lõpetas 13., 3. ja 15. kohaga. Kokkuvõttes sai Puusta 137 punktiga 11. koha.

RS:X naiste klassis läheb medalisõitu kindla liidrina hiinlanna Yunxiu Lu 40 punktiga. Teisel kohal on hispaanlanna Marina Alabau Neira 54 punktiga ja kolmas britt Isobel Hamilton 65 punktiga. Homme toimub topeltpunkte andev medalisõit, mis lisatakse senisele punktiskoorile juurde.

Laser Standard klassis oli Karl-Martin Rammol (ROPK/TJK) täna avaseeria eelviimane päev, kus saagiks tulid 22. ja 47. koht. Rammo on kokkuvõttes kindlalt kuuendal positsioonil 97 punktiga,  oma tänasest päevast pajatas ta järgmist: «Kreisi! Täna oli selline päev, et pani suisa sooti närima. Seda ei pillu ma mitte puusalt ja emotsiooni pealt, vaid suudan välja käia neli põhjust, miks tänane päev kreisi oli.

Põhjus number üks: olen Miamis võistelnud ja treeninud nüüdseks üheksa aastat ja sellist ilma pole ma veel näinud. Põhjus number kaks: see, et vahel tulevad sisse sõidud, kus tuul pöörab ja asi ei näe päris tavapärane välja, on paratamatu ja arusaadav. See, et päeva mõlemad sõidud sellised on, see on juba next level.

Põhjus number kolm: tänases esimeses sõidus võtsin ülemise märgi teisena, finišisse jõudsin aga kahekümne teisena. Nii vingesse tuuleauku polegi ma veel kunagi jäänud ja nii kõrgelt nii vinget kukkumist pole ka kunagi ette tulnud. Ja viimasena põhjus number neli: kogu selle asja juures, tänase päeva skooriga 22 ja 47 olen endiselt veel kuues, sest stabiilselt hea päevaga said maha väga väga vähesed. Mine võta kinni, aga nagu mu hea sõber alati sellistes tingimustes ütles, siis «vähemalt igav ei hakka!»»

Laser-klassis jätkab ülekaaluka liidrina täna 6. ja 18. koha saanud prantslane Jean Baptiste Bernaz 38 punktiga. Teisel kohal olev küproslane Pavlos Kontides jääb maha juba tervelt 31 punktiga.

Miami MK-etapp kestab pühapäevani, eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad topeltpunkte andvas medalisõidus – RS:X klassis laupäeval ja Laser klassis pühapäeval.

Tagasi üles