Foto: tippratturite vahel läks sõidu ajal löömaks

Marcel Kittel.

FOTO: Artur Widak/Artur Widak/Sipa USA/Scanpix

Dubai velotuuri kolmandal etapil leidis aset ekstreemne vahejuhtum, kui omavahel läksid tülli Marcel Kittel ja Andrei Grivko. Tüli lõpetuseks lõi Grivko rusikaga Kittelit nii, et viimasel jooksis kulmust verd. Vahejuhtum leidis aset Dubai velotuuri kolmanda etapi algfaasis.

Ukrainlane Grivko eemaldati etapi järel tuuril ning mehe tööandja Astana esines ka vabandusega. Kittel andis seepeale sotsiaalmeedias teada, et tema vabandust vastu ei võta.

«Ma ei võta vabandust vastu. Vahejuhtum ei olnud seotud rattaspordiga. Grivko teguviis on häbiplekiks kogu jalgrattaspordile,» teatas Kittel.

86 kg kaaluv Kittel tegi seejärel veel ühe postituse, kus andis teada, et Grivko kaalub aint 70 kg ning soovitas ukrainlasel jääda heitlema meestega, kes kuuluvad tema kaalukategooriasse.

Tüli kahe mehe vahel sai alguse kolmanda etapi algfaasis, kui ratturite grupp möödus ehitusplatsilt, kust hakkas küljetuule tõttu puhuma sõitjate peale liiva. Küljetuulega heideldes hakati otsima paremat positsiooni ning siis tekkis ka Kitteli ning Grivko vahel tüli, mis lõppes rusikalöögiga.

Kittel hoiab Dubai velotuuril kolme etapi järel esikohta. 

Tagasi üles