Saalihokikoondis astus olulise sammu MM-finaalturniiri suunas

FOTO: Renee Kütisaar (ESHL)

Eesti naiste saalihokikoondis võitis täna 7:2 (5:0; 1:1; 1:1) Hollandi koondist. Seega on eestlannade võimalus pääseda parimate kolmandate kohtade seas maailmameistrivõistluste finaalturniirile veel täiesti olemas.

Eesti parimaks mängijaks tunnistati täna Edith Pärnik, kes viskas Eesti kasuks kaks väravat. «Saime täna ründetsoonis söödud käima ja sealt tulid ka väravad,» rääkis Pärnik. Ta lisas, et täna oli tunda naiskonna eriti suurt võidutahet. «Ilmselt oli veel meeles kahe aasta taguse kvalifikatsiooniturniiri valus 4:5 kaotus,» arvas ta.

Eesti koondise abitreener Joel Heine ütles, et tänane eesmärk oli võita ja eesmärk sai täidetud. «Naiskond jälgis hästi treenerite tehtud mänguplaani, aga kuna lasime ka endale kaks väravat lüüa, siis väravate vahet küll nulli ega plussi ei saanud. Samas võit on igatahes ülioluline samm õiges suunas,» ütles Heine.

Pühapäeva hommikul kell 9.30 kohtub Eesti koondis Austriaga. «Peame võitma selle mängu nii suurelt, kui võimalik, et väravate vahe võrreldes teiste alagruppidega enda kasuks pöörata,» ütles Heine ja avaldas lootust, et lennukis koduteel olles saab naiskond finaalturniirile pääsemise üle rõõmustada.

Tagasi üles