Silver Tabo
Kameruni jalgpallikoondis tähistamas Vincent Aboukabari (vasakul) võiduväravat.
Kameruni jalgpallikoondis tähistamas Vincent Aboukabari (vasakul) võiduväravat. Foto: Steve Jordan/AFP

Aafrika rahvuste karikaturniiri finaalmängu võitis Kameruni koondis, kes alistas lõpu eel löödud iluvärava toel 2:1 Egiptuse.

Kohtumise esimese värava lõi 22. minutil Egiptus, kelle eest skooris Arsenali poolkaitsja Mohamed Elney. Ent Kamerun tuli mängu tagasi, kui nende poolt sai 59. mänguminutil jala valgeks Nicolas N'Koulou. Kui pärast viigistamist võis tunduda, et Aafrika meister selgitatakse penalti löömiste teel, siis Kameruni mängija Vincent Aboubakar nii ei arvanud. Mees otsustas mängu saatuse 88. minutil löödud tõelise iluväravaga.

Kui enne eilset finaali oli Egiptus tulnud Aafrika rahvuste karikavõitjaks seitsmel korral, siis Kamerun on pärast eilset finaali viiekordne meister.