Priit Järvloo sai rängal Le Touquet rannaendurol 33. koha

Silver Tabo
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Priit Järvloo ja Argo Abel.
Priit Järvloo ja Argo Abel. Foto: Erakogu

Möödunud nädalavahetusel peetud traditsioonilisel üliraskel rannaendurol Prantsusmaal Le Touquet's sai Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) quadide arvestuses 33. koha.

Quadid võistlesid laupäeval ning eestlasi oli enam kui 360 osaleja seas rajal kaks, Järvloo ja Argo Abel (Yamaha, Kagu MK). «Esimene tund oli sōita väga ok, aga siis kadus mootoril kolmas käik,» rääkis Järvloo pärast võistlust. «Edasi sain enamusel rajast sõita teist käiku kasutades, aga kiirust jäi puudu ja neljas käik oli nendes tingimustes jälle liiga palju.» Rada muutus siiski iga ringiga aeglasemaks ja tegi teise käiguga sõitu paremaks. Järvloo sõitis võistluse lõpuni nii kiiresti, kui masin lubas. «Rahul olen, et sain katkise quadiga lõpuni, aga tahtsin minna ikka top 20 sõitma. Ka ülekandega eksisin veidi, sest lõppkiirust jäi vajaka. Järgmiseks aastaks peaks olema kogemusi ja hea stardikoht olemas, saab minna uuesti üritama.» Järvlool kogunes sõiduajaks pisut vähem kui 2 tundi ja 50 minutit ning kaotust võitjale Jeremie Warniale (Yamaha, Prantsusmaa) 12.35.

Pühapäevases soolode sõidus oli eestlasi rajal samuti kaks, Riho Kollist (Husaberg, Sõmerpalu MK) ja Jaanus Koval (KTM, RedMoto). Kahjuks tuli mõlemal sõit tehnika lagunemise tõttu pooleli jätta. «Seni, kuni sõidus olin, kulges võistlus päris hästi, olin kusagil 50. koha piiril,» ütles Koval pärast võistlust. «Rada oli muidugi hirmus raske ja peaaegu kogu aeg sadas paduvihma, kuigi sõidu ajal oli ilm enam-vähem. Mina sain sõita umbes tund ja viiskümmend minutit, Rihol lagunes tsikkel pisut varem. Veidi üle tunni jäi siis veel sõiduaega.» Kollist sai protokolli 909. koha ja läbis viis ringi, Koval 884. koha ja läbis kuus ringi. «Kahju muidugi, et tulemust kirja ei saanud, aga vahel juhtub nii,» võttis Koval seekordse sõidu kokku. Soolodel võitis enam kui tuhande võistleja seas Daymond Martens (Yamaha, Prantsusmaa), võistlust jälgis 405 000 pealtvaatajat.

Tagasi üles