Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Laskesuusatamise kuningas teatas, millal lõpetab sportlaskarjääri

Ole Einar Björndalen. FOTO: Alexander Vilf/Sputnik

Norra legendaarne laskesuusataja, ka laskesuusatamise kuningaks ristitud Ole Einar Björndalen teatas kohalikule meediale, et tõmbab sportlaskarjäärile joone alla pärast järgmisel aastal toimuvaid Pyeongchangi taliolümpiamänge.

«Praegu on selline plaan ja ma kavatsen seda järgida,» tunnistas 43-aastane norralane pärast eile lõppenud laskesuusatamise MMi Hochfilzenis, lisades, et rohkem ta maailmameistrivõistlustel ei osale. «Nüüd keskendun vaid olümpiale,» rääkis ta.

13 medaliga kõigi aegade edukaim taliolümplane teeks veel tippsporti, kui suudaks medalite nimel konkureerida. «Parimatega heitlemiseks tuleb palju tööd teha ja kõvasti pingutada. Mul poleks probleemi seda veel mitu aastat teha, kuid tahaksin seejuures olla kõige suuremas konkurentsis. Sel aastal ma valmistusin võistlusteks veidi teistmoodi, sest kavatsen parimat minekut näidata järgmisel aastal,» viitas Björndalen Pyeongchangi taliolümpiale.

Tänavuse laskesuusatamise MK-sarja valitseja, 28-aastane Björndaleni prantslasest konkurent Martin Fourcade pole aga kindel, et norralane Pyeongchangi olümpia järel karjääri lõpetab. «Ma arvasin juba Sotši olümpia järel (2014. aastal), et see on ta viimane. Nüüd ma ei julge enam kihla vedada. Ta on ettearvamatu! Ent ilmselt siiski teda enam MMil ei näe. Ta on saavutanud palju rohkem, kui keegi kunagi oleks oodanud,» tunnustas Fourcade vanemat kolleegi, kes on karjääri jooksul võitnud koguni 45 MM-medalit.

Tagasi üles
Back