Tallinna Ülikool jõudis kolmandat aastat järjest poolfinaali

Silver Tabo
Tallinna Ülikooli võrkpallinaiskond.
Tallinna Ülikooli võrkpallinaiskond. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Võrkpalli naiste meistriliigas põhiturniiril neljanda koha saavutanud Tallinna Ülikool jõudis poolfinaali, võites kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias teistkordselt Famila/Võru Võrkpalliklubi. Poolfinaalis läheb TLÜ kokku tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubiga.

Tallinna Ülikooli ja Famila/Võru Võrkpalliklubi vahelise veerandfinaalseeria teine vaatus pakkus maksimaalset põnevust, kui võitja selgus alles viiendas geimis. Tallinnas peetud avamängus 0:3 kaotusega leppinud võrulannad asusid eilset koduväljakul toimunud vastasseisu geimidega 2:1 juhtima, kuid pidid lõpuks leppima valusa 2:3 (20, -14, 22, -21, -9) kaotusega, vahendab volley.ee.

Kodupubliku lemmiku mänguvankrit vedasid Heleene Hollas ja Margot Pähn, kes said kirja vastavalt 20 (+8) ja 19 (+11) punkti. Seejuures kandis Pähn 61 tõstega mängu suurimat koormust. Hanna-Liisa Ilves assisteeris 12 ja Annabel Huik 11 punktiga. Raili Kont-Kontson vastas pealinna võistkonna poolel üleplatsimängijana 28 (+15), Kristiina Raap 17, Dorit Heinastu 12 ja Silja Ostrov 9 punktiga. TLÜ naiskonna võidu võtmeks kujunes edukas tegutsemine rünnakul, kus oldi paremad protsentidega 36:27. Blokis jäi punktidega 8:5 peale Võru naiskond ja pallingul 10:8 samuti koduvõistkond. Pallingu vastuvõtul näitasid võõrustajad 49-protsendilist ja külalised 44-protsendilist täpsust.

Teises veerandfinaalpaaris lähevad vastamisi põhiturniiril kolmanda koha saavutanud TTÜ/Tradehouse ja kuuendaks tulnud Audentese SG/Noortekoondis. Seeria avamäng on kavas 28. veebruaril kell 19 ja teine vastasseis 7. märtsil samuti kell 19, vajadusel toimub kolmas kohtumine 8. märtsil. Kõik TTÜ ja Audentese SG/Noortekoondise vastasseisud peetakse TTÜ Spordihoones.

Põhiturniiri parim, tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service ja teiseks tulnud Tartu Ülikool/Eeden pääsesid otse poolfinaali. Kolmandat aastat järjest poolfinaali jõudnud Tallinna Ülikool kohtub järgmisena Kohila esindusega.