Hääletuse lõpuni on jäänud

Võimas: Karoliine Loit krooniti kadettide Euroopa karikasarja üldvõitjaks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Karoliine Loit (vasakul).

FOTO: Augusto Bizzi

Eile autasustati Plovdivis Bulgaarias peetavatel kadettide vehklemise Euroopa meistrivõistlustel 2016/2017 hooaja Euroopa karikasarja üldvõitjaid. Naiskadettide epees krooniti üldvõitjaks Karoliine Loit (Musketär).

Loit saavutas 2016/2017 hooajal kadettide Euroopa karikasarjas etapivõidud nii Zrenjaninis kui ka Genfis, Kopenhaagenis oli ta kolmas. Loit kogus sarja kokkuvõttes 324 punkti, teise koha sai venelanna Aizanat Murtazaeva 272 punktiga ja värske kadettide Euroopa meister poolatar Barbara Brych oli kolmas 224 punktiga. 

Eesti vehklejate jaoks oli tegemist teistkordse võiduga antud sarjas. Esmakordselt võitis Eesti vehklejatest kadettide Euroopa karikasarja Erika Kirpu, kes triumfeeris 2007/2008 hooajal.

Teistest Eesti vehklejatest mahtusid esisaja hulka veel Carmen-Lii Targamaa (En Garde), kes oli 147 punktiga 15. ja Sandra Skoblov (IREM), kes kogus 54 punkti ja oli kokkuvõttes 51. Targamaa saavutas seejuures Soomes Espoos toimunud etapil teise koha. Kokku oli edetabelis 598 vehklejat.

Meeskadettide arvestuses sai Eesti parimana Maksim Serhovets (SBSK Draakon) 112 punktiga 16. koha. Serhovetsi parimaks tulemuseks jäi teine koht samuti Espoo etapilt. Üldvõidu sai tänavuse EMi pronks itaallane Giulio Gaetani, kes kogus 323 punkti. Esisaja hulka mahtusid Eesti vehklejatest veel Ilian Bobrov ja Igor Guljajev (mõlemad klubist SBSK Draakon), kes said vastavalt 37. ja 86. koha. Kokku oli edetabelis 714 vehklejat.

Tagasi üles