Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Eesti jätkab suure unistuse püüdmist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
2015. aastal peeti Otepääl laskesuusatamise EM. | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

LASKESUUSATAMINE. Talvistest spordisündmustest on laskesuusatamise MK-etapid üldjuhul elava huvi, suure publikuhulga ja kaasaelamise musternäidis. Unistust suursündmust korraldada pole kaotanud ka Eesti laskesuusainimesed ja Otepääl kolmapäevast pühapäevani peetav IBU Cupi finaalvõistlus on selle poole järjekordne sammuke.

IBU Cup on laskesuusamaailmas MK-sarja järel tugevuselt teine võistlussari ja peabki n-ö emalaeva varju jääma, aga Otepää etapi puhul annab see eriti tunda. Samal ajal peetakse Soomes Kontiolahtis MK-etapp ning suurem osa Eesti ja maailma tippe eelistab startida just seal. Eesti koondise meestest eelistas Otepää kasuks Kauri Kõiv, naiste koondisest on kohal Grete Gaim ja Kristel Viigipuu. Episoodiliselt on Otepääl startivatest eestlastest MK-sarjas võistelnud ka Johan Talihärm ja Regina Oja.

Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni presidendi Aivar Nigoli sõnul on Otepää tõestanud, et võistlusi suudetakse korraldada eeskujulikult, aga praegu pole teada, millal rõõmusõnum saabuda võiks. Võimalik, et juba selle hooaja lõpus, aga kivisse pole midagi raiutud. Kõige varem jõuaks MK-sari Eestisse 2022. aastal.

«Oleme IBU silmis heas kirjas ja nad on meile andnud järjest keerulisemaid võistlusi. Homme algav IBU Cup on kindlasti tähtis vaheetapp, aga oleme seda varemgi korraldanud. Pigem on meie jaoks proovikivi 2018. aasta noorte ja juunioride MM. Nii suurt asja pole me varem korraldanud ja sisuliselt matkib see MK-sarja ja päris MMi. Kõik peab olema tipptasemel, ka telepildi tootmine,» selgitas Nigol.

Aga miks peaks saama MK-etapi korraldusõiguse riik, kus pole ühtegi tippu ja ka järelkasv ei pane ahhetama? Äkki tegeleks kõigepealt tugevate tegijate üleskasvatamisega ja hakkaks siis MK-etapi peale mõtlema?

«Muidugi oleks hea, kui meil oleks mõni maailma esikümnesse või esikahekümnesse kuuluv laskesuusataja. Aga see pole ainus näitaja. Kui Tšehhi linn Nove Mesto sai 2013. aasta MMi korraldusõiguse, aitas see ala arengule oluliselt kaasa, kusjuures kiire areng hakkas pihta juba paar aastat enne MMi toimumist,» pareeris Nigol. Tõsi, 2000. aastate keskpaigast tipu lähedal olnud Michal Šlesingri sarnast tegijat pole Eestil pärast iseseisvuse taastamist olnudki, aga pärast teda esile tõusnud ässad Gabriela Koukalova ja Ondrej Moravec said kodusest MMist kahtlemata korraliku tõuke.

***

Postimees.ee näitab kõiki IBU Cupi sõite otsepildis. Esimesena on kolmapäeval kell 10.00 kavas võrdlemisi uus ala paaristeatevõistlus.

Tagasi üles