N, 30.11.2023

Suri kahekordne maailmameister August Englas

Kristjan Jaak Kangur
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
August Englas
August Englas Foto: Sander Ilvest

92-aastasena suri August Englas, kahekordne maailmameister maadluses. 1953 ja 1954. aastal maailma parimaks kerkinud Englas tuli lisaks seitse korda Nõukogude Liidu meistriks ja seitse korda ka Eesti meistriks.

Englas tuli 1953. aastal esmakordselt maailmameistriks kreeka-rooma maadluse poolraskekaalus ning aasta hiljem vabamaadluse poolraskekaalus. 1952. aastal sai Englas Helsingi olümpiamängudel vabamaadluses poolraskekaalus 4. koha.

1955. aastal nihestas ta teiste sportlastega nalja tehes õla, mis pandi küll kohe paika, ent paranemise asemel hakkas õlg hoopis kärbuma ja Englase karjäär tippsportlasena oligi sellega läbi. Temast sai Eesti koondise treener ning kuna amet nõudis ka võtete ettenäitamist, hakkas Englas tasapisi uuesti harjutama, tulles veel mitmel aastal Eesti meistriks.

Englasest rohkem on Nõukogude Liidu meistrivõistluste medaleid kogunud vaid Johannes Kotkas. 1999. aastal sai ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2008. aastal Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles