Türgi pikendas uue peatreeneri saanud soomlaste õnnetut seeriat

Cenk Tosun lõi soomlastele viie minutiga kaks väravat.
Cenk Tosun lõi soomlastele viie minutiga kaks väravat. Foto: MURAD SEZER/REUTERS/Scanpix

Soome jalgpallikoondis sai küll Markku Kanerva näol uue peatreeneri, kuid sellegipoolest kaotati MM-valikmängus võõrsil 0:2 Türgile.

Mäng tehti ära juba esimese veerandtunniga, kui 9. ja 13. minutil oli täpne Besiktase ründaja Cenk Tosun. Soome koondis on viimasest 16 kohtumisest kaotanud 11 ja viigistanud neli, ainus võit saadi jaanuaris peetud maavõistluses Marokoga. 16-mängulise seeria jooksul on Soome väravate vahe seejuures 7:28.

I-valikgruppi juhib kolme võidu ja ühe viigiga Horvaatia, järgnevad Ukraina, Türgi ja Island. Soomel on nelja kaotuse kõrval üks punkt 1:1 viigist Kosovoga.

Teises varakult alanud tänases valikmängus jäi Serbia küll võõrsil Gruusia vastu juba kuuendal minutil kaotusseisu, ent võitis lõpuks 3:1.