Liverpool alistas linnarivaali, Klavan pääses taas platsile (1)

Siim Kaasik
Ragnar Klavan mängu sekkumas.
Ragnar Klavan mängu sekkumas. Foto: Carl Recine/Scanpix

Liverpooli jalgpalliklubi kohtus täna Inglismaa kõrgliigas linnarivaali Evertoniga. Liverpool võitis oma koduväljakul peetud mängu 3:1. Võitjate eest skoorisid 8. minutil Sadio Mane, 31. minutil Philippe Coutinho ning 60 minutil Divock Origi, Evertoni värava eest hoolitses 28. minutil Matthew Pennington. Eesti koondislane Ragnar Klavan vahetati mängu 90. minutil.

Liigatabelis on Liverpool 56 punktiga neljandal kohal, Everton hoiab 50 silmaga seitsmendat kohta. Hooaja esimeses kohtumises alistas Liverpool linnarivaali võõral väljakul tänu Sadio Mane hilisele väravale 1:0. Tolles mängus oli suur roll Eesti koondise kaptenil Ragnar Klavanil, kes valiti detsembris toimunud matšis BBC poolt mängu parimaks. «Tal on põhjust enda üle uhke olla,» kirjutati eestlase kiituseks.

Kiita sai Klavan ka eile, kui Liverpooli peatreener Jürgen Klopp ütles, et Klavan tegi üle pika aja väga hea koondisepausi. Samas ennustavad mõned eksperdid, et Klopp ennistab Liverpooli algkoosseisu vigastusest paranenud Dejan Lovreni.

Märtsis on Klavan Liverpooli eest platsile jooksnud kolmes mängus – Arsenali, Burnley ja Manchester City vastu. Kahest esimesest võeti vastavalt 3:1 ja 2:1 võit, Manchester Cityga lepiti 1:1 viiki. Kuigi Klavan sai suure osa mängust Cityga hästi hakkama, jättis ta väravaolukorras Sergio Agüero valveta.

Liverpool Echo veergudel on algkoosseisu ennustanud kolm eksperti. Neist kaks eelistavad põhirivistuses Lovreni, üks Klavanit.