E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti noored vägilased surusid norrakad kindlalt selili

Postimees Sport
Eesti noored vägilased surusid norrakad kindlalt selili
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Maria Kilk

Tallinn Open 2017 maadlusturniiri eel toimunud Eesti - Norra sõpruskohtumises kreeka-rooma maadluses võitis Eesti võitudega 7:3.

Norra maadlustreeneri Martin Dalsbotteni sõnul oli sõpruskohtumine hea algus nädalavahetuse võistlustele. «Eestil oli täna parem meeskond, aga vähemalt ei kaotanud me kõiki matše. Muidugi oleks ma õnnelikum, kui seis jäänuks tasavägisem, aga tunnistan ausalt, et meil polnud kõikides kaalukategooriates parimaid välja panna,» ütles Dalsbotten.

Treener lisas, et Eestisse tuli Norrast tänavu 30 võistlejat ning Tallinn Open'il ollakse juba kolmandat aastat järjest. «See on laste jaoks väga hea võistlus ja tore on siin tagasi olla. Minu poeg võitis mullu kaheksast kohtumisest kaheksa ning temal on nädalavahetuse kohtumiste osas suur motivatsioon matile minna.»

Audentese maadlustreener Ivar Kotkas rõõmustas võidu üle. «See on esimene kord, kui me kellegi endale külla kutsume ja võidame, mul on selle üle loomulikult väga hea meel. Tähtsaim oli minu jaoks see, et poisid maadleksid oma maadluse välja ja enamus seda tegid. Väiksema rahvusvahelise kogemusega maadlejatel oligi raskem, aga eks siin ongi hea õppida, kuidas antud olukorras paremini toime tulla,» sõnas Kotkas ja avaldas austust vastastele.

Eestile tõid võite:

  • Ekke Kõu Leitham (42 kg), Korrus3
  • Raimond Uibo (46 kg), SK Leo
  • Markos Tadolder (58 kg), MK Jaan
  • Edvin Kin (63 kg), MK Nelson
  • Raoul Aho Leitham (76 kg), Korrus3
  • Richard Karelson (85 kg), MK Nelson
  • Juhan Kristjuhan (38 kg), MK Aberg

Laupäeval kell 9 avati pidulikult Estonian Wrest Festi noorteturniir Tallinn Open 2017 - Kristjan Palusalu Noorte Maadlusvõistlus, mis kestab Saku Suurhallis kogu nädalavahetuse. Maadlejad on Eestisse sõitnud Ameerikast, Kanadast, Norrast, Taanist, Lätist, Leedust, Poolast, Rootsist, Soomest, Eestist, Tšehhist, Slovakkiast, Ungarist, Iisraelist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Šveitsist, Belgiast, Hollandist, Inglismaalt, Kreekast Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast, Gruusiast, Armeeniast ja Tuneesiast.

Märksõnad
Tagasi üles