Sprindiässa kulmu veriseks löönud Kangerti tiimikaaslane sai teenitud karistuse

Marcel Kittel.

FOTO: Artur Widak/Artur Widak/Sipa USA/Scanpix

Rahvusvaheline jalgrattaliit (UCI) määras Tanel Kangerti koduklubi Astana ukrainlasele Andrei Grivkole 45 päeva pikkuse võistluskeelu, sest ta lõi maailma sprinterite koorekihti kuuluvale Marcel Kittelile veebruaris toimunud Dubai tuuril ajal käega näkku.

Kittel nõudis Grivkole kogu kuuekuulist karistust, aga UCI nii karm ei olnud. Võistluskeeld hakkab kehtima alates 1. maist. Seega pole Astanal võimalik teda muuhulgas saata 5. mail algavale Giro d'Italiale.

Grivko eemaldati Dubai tuuri kolmandal etapil toimunud vahejuhtumi järel võistluselt ning mehe tööandja Astana esines ka vabandusega. Kittel andis seepeale sotsiaalmeedias teada, et tema vabandust vastu ei võta.

«Ma ei võta vabandust vastu. Vahejuhtum ei olnud seotud rattaspordiga. Grivko teguviis on häbiplekiks kogu jalgrattaspordile,» teatas Kittel.

86 kg kaaluv Kittel tegi seejärel veel ühe postituse, kus andis teada, et Grivko kaalub ainult 70 kg ning soovitas ukrainlasel jääda heitlema meestega, kes kuuluvad tema kaalukategooriasse.

Tüli kahe mehe vahel sai alguse kolmanda etapi algfaasis, kui ratturite grupp möödus ehitusplatsilt, kust hakkas küljetuule tõttu puhuma sõitjate peale liiva. Küljetuulega heideldes hakati otsima paremat positsiooni ning siis tekkis ka Kitteli ning Grivko vahel tüli, mis lõppes rusikalöögiga ja Kitteli jaoks verise kulmuga.

Tagasi üles