Priit Rätsepale ei leidunud karikasarja avaetapil vastast

Priit Rätsep (221), Andero Lusbo (62).

FOTO: Rauno Kais

Tallinna külje all sõideti täna Maardu GP nimeline motokross, mis oli tänavuste Eesti motokrossi karikavõistluste TOP200 esimeseks etapiks. Maardu motokeskuses peetud võistlusel osales pea 180 motosportlast ning eestlastele olid konkurentsi tulnud pakkuma mitmed võistlejad Soomest, Lätist ja Venemaalt.

Kõige kiiremas ehk MX Open A klassis ei leidunud vastast Priit Rätsepale (PMC Addinol Honda Racing), kes edestas juba kvalifikatsioonis järgmiste ringiaegu vähemalt viie sekundiga. Esimese sõidu stardist pääses kõige paremini Rätsepa tiimikaaslane Lauri Lehtla, kuid peagi oli Rätsep esimene ja iga ringiga suurendas ta konkurentidega vahet ning edestas lõpujoonel teiseks tulnud Andero Lusbot (Yamaha, Kagu MK) juba poole minutiga. Kolmandana ületas lõpujoone Aigar Leok (Yamaha, Sõmerpalu MK), kes jäi Lusbost maha kümmekond sekundit.

Teises sõidus haaras Rätsep aga juba stardist liidrikoha ja kihutas kohe konkurentidelt eest ning lõpujoonel oli ta edu järgmisena lõpetanud sõitja ees taas üle poole minuti. Teisele kohale käis võistlus Lusbo ja Leoki vahel ning seekord suutis oma kogemused maksma panna Leok, kes möödus konkurendist võistluse eelviimasel ringil.

Kahe sõidu kokkuvõttes võttis TOP200 sarja avaetapilt maksimumpunktid Rätsep (300p), teise sõidu tulemusena oli teine Leok ja kolmas Lusbo, kes kogusid võrdselt 297 punkti. Esikuuikusse sõitsid end veel Claudius Roosma (Yamaha, Yamamoto RC, 292p), Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK, 292p) ja Kristjan Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing, 289p).

Kiiruselt järgmises ehk MX Open B arvestuses võitis mõlemad sõidud Kerto Kase (Honda), kellele järgnesid soomlane Tino Toikkanen (KTM) ja Kermo Uue (Yamaha, AEX MK). MX Open C klassis jagasid mõlemas sõidus esimesed kaks kohta Reemo Veski (Yamaha, AYR Racing Team) ja Mikk Erm (Kawasaki, Kagu MK) ning tänu viimase sõidu võidule kuulus esimene koht Veskile. Kummaski sõidus oli kolmas Andrus Valk (Husqvarna, Roosna-Alliku MK). MX Open D arvestuses võidutses Rasmus Lehter (Husqvarna, Valga MK) Genry Arrase (Husqvarna, Kristers Sergis Motosport) ees ning kahe sõidu tulemusena oli kolmas Mihkel Männamaa (KTM, Pärnu MC). Koos naistega võistelnud MX Open E klassi parim oli Kaarel Aamer (KTM, Motoextreme), kellele järgnesid Maksim Minakov ja Karl-Erik Türnpuu (Honda, AYR Racing Team). Naiste kiireim oli kummaski sõidus Kadri Ehamäe (Honda, RedMoto Racing), kellele järgnesid Venemaa neiu Alisa Skoudskaya (KTM) ja soomlanna Esmeralda Vesterinen (Kawasaki).

Veteranide nooremas arvestuses (40+) oli mõlemas sõidus kiireim Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC), teise koha sai Erki Privoi (Kawasaki) ja kolmanda venelane Mikhail Gudkov (KTM). 50+ arvestuses võidutses legendaarne Valdur Kahro (Honda, Estonian Express Racing), kes edestas Ranno Sootsi (KTM, AEX MK) ja Lembit Nõlvakut (Yamaha, Roosna-Alliku MK).

TOP200 järgmine etapp toimub Põlvas, kus 1. mail toimub traditsiooniline «Põlva kevad». Enne seda antakse aga avalöök Addinol Eesti motokrossi meistrivõistlustele, mille avaetapp sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel Tartu külje all asuvas Lange motokeskuses.

Tagasi üles