Naaber ja Keel pääsesid esmakordselt koondise laagrisse, Pupart esialgu eemal

Võrkpallikoondis alustab õige pea MM-valikmängudega.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Järgmisel esmaspäeval, 1. mail koguneb võrkpalli rahvusmeeskond laagrisse, alustamaks ettevalmistust MM-valikmängudeks ja Maailmaliiga kohtumisteks. Täna nimetas peatreener Gheorghe Crețu need 17 meest, kes laagri kutse teenisid.

Võrreldes eelmisel nädalal avaldatud 22 mängijast koosneva listiga jäid välja Robert Viiber, Oliver Orav, Rauno Tamme, Keith Pupart ja Siim Põlluäär. Neist nooruke Viiber lõpetab keskkooli ja peab tegelema lõpueksamitega. Koonidse raudvara hulka kuuluv Pupart liitub hiljem.

Crețu rõhutas algava laagri eel peamiste aspektidena, et mängijad oleksid terved ja valmis uuteks väljakutseteks, mis koondisel ees seisavad. «MM-valikturniiril ja Maailmaliigas ootavad meid uued ja väga heal tasemel vastased. Ühtlasi tahan näha, et mängijad oleksid läinud vahepealse klubihooajaga tugevamaks ja seda mitte ainult füüsiliselt, vaid ka mentaalselt ja suudaksid aidata rahvusmeeskonnal astuda tasemel sammu võrra kõrgemale,» rääkis rahvusmeeskonna peatreener.

Kokku kutsusid meeskonna treenerid laagrisse 17 pallurit, kellest üksteist mängisid lõppeval hooajal klubivõrkpalli piiri taga. Kuna osal neist veel hooajad kestavad, ei saa koondis päris täiskoosseisus laagrit alustada. Seisavad ju näiteks temporündajal Timo Tammemaal ja koondise kaptenil ning sidemängijal Kert Toobalil 6. mail ees vastavalt Prantsusmaa meistrisarja ja esiliiga finaalmängud. Kui Tartu Bigbank ja Tallinna Selver  vajavad Eesti meistri selgitamiseks maksimaalset seitset mängu, seisab neilgi otsustav duell ees alles 2. mail.

Eelmisel hooajal Euroopa liigas triumfeerinud ja EM-finaalturniirile koha kindlustanud koosseisuga võrreldes on enim muudatusi toimunud nurgaründajate osakonnas. Eelneval kokkuleppel treeneritega jääb MM-valikmängudest ja Maailmaliiga kohtumistest eemale Keith Pupart, kes liitub koondisega EM-finaalturniiri ettevalmistuse ajal. Uute nurgameestena on kaasatud Pärnu Võrkpalliklubis palliv Taavet Leppik ja oma esimestel välishooaegadel vastavalt Šveitsi ja Soome meistrisarjas pronksmedalid võitnud Kristo Kollo ja Andrus Raadik. Neist esimene pole koondist ametlikes mängudes esindanud, Kollo kuulus rahvusmeeskonna nimekirja viimati 2014. aasta alguses, Raadik 2013. aastal.

Soome põhiturniiri uue punktirekordi püstitanud Raadikust on rahvusmeeskonna peatreeneril hea ülevaade olemas. «Üks mu endine abiline töötab Soomes ja sain temalt ohtralt tagasisidet. Mul on hea meel, et saan koondisesse juurde ühe võimsa ja kogenud mängumehe,» rääkis Crețu.

Debütantidena on koondise laagris Pärnu Võrkpalliklubi sidemängija Markkus Keel ja Tartu Bigbanki temporündaja Mart Naaber. «Ootan huviga, kuidas saab Mart hakkama tugevate vastase vastu mängides ja kuidas ta suudab täita pingilt tulevaid taktikalisi näpunäiteid,» lausus Crețu Eesti pikima tegevvõrkpalluri kohta.

Rahvusmeeskonna koosseis:

Sidemängijad: Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Andres Toobal (Antwerpeni Callant Topvolley, Belgia), Kert Toobal (Rennes Volley 35, Prantsusmaa)

Temporündajad: Andri Aganits (Poitiersi Stade Poitevin, Prantsusmaa), Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Mart Naaber (Bigbank Tartu), Timo Tammemaa (Toulouse´i Spacer´s Volley, Prantusmaa), Henri Treial (ČEZ Karlovarsko, Tšehhi)

Nurgaründajad: Karli Allik (Selver Tallinn), Kristo Kollo (Schönenwerd Volley, Šveits), Taavet Leppik (Pärnu Võrkpalliklubi), Andrus Raadik (Pielavesi Sampo, Soome), Robert Täht (Lubini Cuprum, Poola)

Diagonaalründajad: Renee Teppan (Innsbrucki Hypo Tirol, Austria), Oliver Venno (Ankara Malìye Milli Pìyango, Türgi)

Liberod: Denis Losnikov (Selver Tallinn), Rait Rikberg (Bigbank Tartu)

Tagasi üles